Portishead “Roseland NYC Live” Konser Albümünün 25. Yıl Dönümü Yeniden Basımını Paylaştı

Portishead, etkileyici konser albümleri “Roseland NYC Live”ın 25. yıl dönümünü kutlamak üzere yeniden düzenlenmiş ve genişletilmiş bir baskısını yayınladı.

Roseland NYC Live ilk olarak 2 Kasım 1998’de yayımlanmış ve Portishead’e 28 parçalık bir orkestra eşlik etmişti. Yeniden basım, daha önce yalnızca konser filminde bulunan “Undenied,” “Numb” ve “Western Eyes” isimli üç parçayı da içeriyor. Ayrıca “Sour Times” ve “Roads”un artık kullanılmayan New York City, Roseland’daki orijinal performanslarını da içeriyor.

Vokalist Beth Gibbons Instagram’da “Roseland’ın üzerinden 25 yıl geçtiğine inanamıyorum” diye yazdı. “Benim için çok korkutucu ama heyecan verici bir dönemdi. Dummy’den bu yana ilk kez yeni parçalarımızı çalıyorduk ve kaydedileceğini bildiğim için önceki geceler pek uyuyamadım.”

Gitarist Adrian Utley, “İkinci albümümüz yayımlanmadan önce çaldığımız bu konserle ilgili çok güzel anılarım var. İlk kez bir dinleyici kitlesi yeni melodileri duyduğundan ve ilk kez bir süre canlı çaldığımızdan tamamen korkutucuydu. Albümün lansmanı için bir araya getirilmişti ve orkestrasyonlara ve çekimlerin görünümüne büyük özen gösterilmişti.”

Şu anda albümün yeniden basımı sadece internet üzerinden dinlenebiliyor ancak Gibbons plak ve CD basımlarıyla ilgili bilgilerin yakında paylaşılacağını söyledi.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish