Placebo’dan Daha İyi Bir Dünya Hayaline Dair Yeni Şarkı: “Try Better Next Time”

Placebo yaklaşmakta olan albümünden “Try Better Next Time” isimli yeni bir single paylaştı.

Şarkı, grubun 25 Mart’ta piyasaya sürülmesi planlanan albümü “Never Let Me Go”dan dinlediğimiz üçüncü kayıt oluyor. Grup bundan önce albümden “Surround By Spies” ve “Beautiful James” isimli şarkıları görücüye çıkartmıştı.

Brian Molko’nun kendine özgü vokalleriyle örtüşen gitar riffleriyle aşina olunan Placebo tadını yakalayan şarkı hakkında Molko, “Bu dünyanın sonu değil, yalnızca insanlığın sonu, aşırı kibrimizde fark edemediğimiz bir ayrım” yorumunu yapıyor şarkının ismi “Try Better Next Time”e gönderme yaparak, “Tabiat Ana bizden aşırı derecede bıktı. Bir Dahaki Sefere Daha İyisini Deneyin” ifadesini kullanıyor.

Molko, The Guardian ile yaptığı bir röportajda, yaklaşan albümün iklim değişikliği, aşırı eşitsizlik ve sürekli gözetim altındaki bir toplum temalarını ele aldığını ancak tüm cevaplara sahip olmadığını ve “içten gelen, çok insani bir şeyi ifade etmek istediğini” söyledi.

2013’ün Eylül ayında yayınlanan “Loud Like Love”dan neredeyse on yıl sonra dinleyiciyle buluşacak “Never Let Me Go”, Placebo’nun sekizinci stüdyo albümü olarak geçiyor kayıtlara.

Kapak grup fotoğrafı: Mads Perch

tr_TRTurkish