Placebo Yeni Şarkısı “Try Better Next Time” İçin Performans Klibi Paylaştı

Placebo yeni single’ı “Try Better Next Time” için bir performans klibi paylaştı.

Şarkı, Brian Molko ve Stefan Olsdal’dan omuzlarında yükselen ekibin, 22 Mart’ta dinleyiciyle buluşacak sekizinci albümü “Never Let Me Go”dan çıkan üçüncü kayıt olarak kulaklarımıza ulaşmıştı.

Daha önce paylaşılan “Surround By Spies” ve “Beautiful James” sonrası dinleyiciyi albüme bir adım daha yaklaştıran şarkının Oscar Sansom yönetmenliğinde çekilen klibi, ikiliye televizyon setleriyle çevrili sahnede turne müzisyenlerinin eşlik ettiği ve zaman zaman grenli, VHS kalitesindeki görüntülerin devreye girdiği kırmızı atmosferiyle öne çıkıyor.

Şarkı hakkında Molko, “Bu dünyanın sonu değil, yalnızca insanlığın sonu, aşırı kibrimizde fark edemediğimiz bir ayrım” yorumunu yapıyor ve şarkının ismi “Try Better Next Time”e gönderme yaparak, “Tabiat Ana bizden aşırı derecede bıktı. Bir Dahaki Sefere Daha İyisini Deneyin” ifadesini kullanıyor.

Molko, The Guardian ile yaptığı bir röportajda ise yaklaşan albümün iklim değişikliği, aşırı eşitsizlik ve sürekli gözetim altındaki bir toplum temalarını ele aldığını ancak tüm cevaplara sahip olmadığını ve “içten gelen, çok insani bir şeyi ifade etmek istediğini” söylemişti.

tr_TRTurkish