Placebo İlk Konser Albümünü Duyurdu

Placebo, ilk canlı albüm kutu seti ‘Placebo Live’ın detaylarını açıkladı.

SO Recordings aracılığıyla 15 Aralık’ta yayımlanacak olan box set sürümü, grubun 25 yıllık kariyeri boyunca paylaştığı ilk canlı albüm olacak.

Aynı zamanda grubun canlı performanslarının ilk kez plak formatında sunulduğu bu albüm, grubun Meksika, İspanya ve Londra’daki konserlerinde kaydedilen performanslardan oluşuyor.

Kutu setinde yer alan canlı albümün tam adı ‘Collapse Into Never: Placebo Live In Europe 2023’ adını taşıyor ve bu yılın başlarında İspanya’daki Low Festival’de canlı olarak kaydedildi. Albüm ayrıca şeffaf çift vinil kapaklı olarak da dinleyiciyle buluşacak.

‘Placebo Live’ kutu setinde yer alan diğer iki canlı set, grubun yaz aylarında Mexico City’de gerçekleştirdiği ‘This Is What You Wanted’ adlı konserden ve Twickenham’daki Studio One kayıt odalarından performansları içeriyor.

İkinci kayıt ‘Live From The White Room’ başlığını taşıyor ve grubun 2022 tarihli ‘Never Let Me Go’ albümünde yer alan yedi şarkıdan oluşuyor. Ayrıca softpak gatefold CD olarak sunulurken, Meksika’daki kayıt Blu-Ray seçeneğiyle sunuluyor.

Kutu setinde grubun kendi adını taşıyan ilk albümü ‘Placebo’, ‘Black Market Music’, ‘Sleeping With Ghosts’, ‘Battle For The Sun’ ve ‘Loud Like Love’dan şarkılar yer alıyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

‘Collapse Into Never – Live In Europe 2023’

Side1

1. ‘Forever Chemicals’

2. ‘Beautiful James’

3. ‘Scene of the Crime’

4. ‘Hugz’

5. ‘Happy Birthday In The Sky’

Side 2

6. ‘Bionic’

7. ‘Surrounded By Spies’

8. ‘Sad White Reggae’

9. ‘Try Better Next Time’

10. ‘Too Many Friends’

Side 3

11. ‘Went Missing’

12. ‘For What It’s Worth’

13. ‘Slave To The Wage’

14. ‘Song To Say Goodbye’

15. ‘The Bitter End’

16. ‘Infra-Red’

Side 4

17. ‘Shout’

18. ‘Fix Yourself’

19. ‘Running Up That Hill’

Placebo, photo credit: Mads Perch

NME.com

tr_TRTurkish