PJ Harvey’nin Paris, L’Olympia’da Çekilen Yeni Konser Filmi Yayında

Geçen temmuz ayında 10. stüdyo albümü “I Inside the Old Year Dying” ile geri dönen PJ Harvey albümü desteklemek için sonbaharda çıktığı turnede gerçekleştirdiği bir performansı konu alan konser filmini paylaştı.

Antoine Carlier tarafından yönetilen ve Walter Films tarafından Arte Concerts iş birliğiyle çekilen konser, 13 Ekim 2023’te Paris, Fransa’daki L’Olympia’da çekildi.

Harvey ve John Parish, James Johnston, Giovanni Ferrario ve Jean-Marc Butty’den oluşan grup arkadaşları, 22 şarkılık set listesi boyunca yeni albüm “I Inside the Old Year Dying”in yanı sıra “Down by the Water”, “White Chalk” ve daha birçok hit PJ Harvey şarkısını çaldı.

Gösteri boyunca Harvey’nin kendine özgü sanatçılığı sergilenirken, görseller, ışıklandırma, kostümler ve düzenlemeler kusursuz bir şekilde bir araya gelerek büyüleyici bir hava yaratıyor. Konser filminin prömiyeri 6 Kasım Çarşamba günü Arte Concerts’in YouTube kanalında yapıldı ve basın materyallerine göre önümüzdeki yıl “Arte kanallarında daha fazla yayınlanacak”.

Harvey gelecek yıl tekrar yollara düşmeye hazırlanıyor. Haziran ayında Primavera Sound’da çalacak ve ağustos ayında tekrar Avrupa turnesine çıkacak. Son zamanlarda, daha geniş bir Kuzey Amerika turunun ipuçlarını bile verdi, ancak şu anda daha fazla ayrıntı mevcut değil.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

PJ Harvey “Olympia, Paris – ARTE Concert” şarkı listesi:

Prayer at the Gate

Autumn Term

Lwonesome Tonight

Seem an I

The Nether-Edge

I Inside the Old Year Dying

All Souls

A Child’s Question, August

I Inside the Old I Dying

August

A Child’s Question, July

A Noiseless Noise

The Colour of the Earth

The Glorious Land

The Words That Maketh Murder

The Garden

The Desperate Kingdom of Love

Man-Size

Dress

Down by the Water

To Bring You My Love

White Chalk

Consequence.net

tr_TRTurkish