PJ Harvey “Is This Desire?” Yeniden Baskısını “Angelene” Klibiyle Taçlandırdı

PJ Harvey, bir yıl süren arşiv serisinin son sürümü olan 1998 tarihli “Is This Desire?” albümünün yeniden yayımlanacak plak sürümünü duyurmuştu.

Duyuruya eşlik etmesi için albümün açılış parçası olan “Angelene” için daha önce yayımlanmamış bir müzik videosunun yanı sıra şarkının bir demo versiyonu da ortaya çıkarıldı.

Harvey bu yıl şimdiye kadar 1992 tarihli “Dry”, 1993 albümü “Rid of Me”, 1995’teki “To Bring You My Love” ve 1996’da çıkan “Louise Point’deki Dance Hall”u yeniden yayımladı. ”Is This Desire?” da diğer sürümlerde olduğu gibi tamamlayıcı bir demo albümle birlikte geliyor.

Yönetmen Maria Mochnacz yaptığı açıklamada, “Angelene” videosunun aslında 21 yıl önce yapıldığını, ancak rafa kaldırıldığını söyledi. Mochnacz, “Video için 16ml film ve orta format Polaroidlerin bir kombinasyonunu, fotoğraf kabini gibi görünmesi için arka planda perdeler ve Polly’nin giymesi için bir dizi kıyafet kullandık” diye açıkladı.

Bazı fotoğrafların soluk / lekeli / renksiz görünmesini istedim,” diyen Mochnacz ekliyor, “Biraz çamaşır suyu serptiğimi hatırlıyorum, bazılarını katlayıp kot pantolonumun arka cebime koydum ve sonra kotlarımı çamaşır makineme koydum! Bunca zamandan sonra şimdi tekrar izleyebilmek çok güzel!

“Is This Desire?”ın yeni baskısı 29 Ocak’ta UMe / Island aracılığıyla piyasaya sürülecek.

Harvey, tüm bu analog yeniden yayınlarla birlikte, geçtiğimiz günlerde 2019 belgeseli “A Dog Called Money”nin ABD galasını kutladı. 2016 albümü “The Hope Six Demolition Project”in yapımını anlatan filmin, 11 Aralık’tan itibaren dijital gösterimleri olacak.

Consequenceofsound.net

tr_TRTurkish