Pink Floyd’un “Live At Knebworth 1990” Konser Albümünün Duyurusu Yapıldı

Pink Floyd’un 1990’da Knebworth’ta verdiği konser önümüzdeki ay bir konser albümü olarak yayımlanacak.

Grup, Haziran 1990’da Hertfordshire’daki Knebworth House’da, aynı zamanda Paul McCartney, Dire Straits ve Phil Collins’li Genesis’in de yer aldığı etkinlikte sahne almıştı.

Nordoff Robbins hayır kurumuna fayda sağlayan konser, MTV’den canlı yayınlanmış daha sonra DVD’de olarak da piyasaya sürülmüştü. Pink Floyd’un gösterideki performansı, bağımsız bir sürüm olarak ancak şimdi tam olarak piyasaya sürülüyor. Konserin bir kaydı daha önce 2019’da grubun “The Later Years” box setinin bir parçası olarak dinleyiciyle buluşmuştu.

Pink Floyd’dan David Gilmour ve kayıt mühendisi Andy Jackson, o gün gerçekleştirilen yedi parçanın hepsinin sesini yeniden düzenlerken, albümde Pink Floyd ve birçok grubun kapak görsellerinde imzası bulunan İngiliz sanat tasarım grubu Hipgnosis’den Aubrey ‘Po’ Powell tarafından çekilen ve Peter Curzon tarafından tasarlanan görseller yer alıyor.

“Live At Knebworth 1990” konser albümü 30 Nisan’da Warner Music aracılığıyla CD, çift plak ve dijital platformlarda yayımlanacak.

nme.com

What's your reaction?

tr_TRTurkish