Pearl Jam Gitaristi Stone Gossard’ın Yer Aldığı Brad 11 Yıl Aradan Sonra İlk Albümünü Yeni Single ile Duyurdu

Pearl Jam gitaristi Stone Gossard’ın da yer aldığı Seattle merkezli rock grubu Brad, 11 yıl aradan sonra gelecek ilk yeni albümlerini duyurdu. “In the Moment That You’re Born” isimli albüm, 28 Temmuz’da dinleyiciyle buluşacak albüm, ilk single olarak paylaşılan albüme adını veren şarkı ile duyuruldu.

“In the Moment That You’re Born”, Brad’in 2012’deki “United We Stand”dan sonraki altıncı albümü oluyor. Başlık şarkısı, grubun 2017’deki bağımsız single’ları “Hey Now What’s the Problem” ve “Pieces of Sky in My Hand”den bu yana ilk yeni müzikleri olarak ulaşıyor kulaklarımıza.

Single ve diğer albüm parçaları, 2019’da 53 yaşında vefat eden merhum Brad şarkıcısı Shawn Smith’in vokallerini içeriyor. Smith, vefatından önce kayıt seansları sırasında vokalleri bırakmıştı.

Gossard şunları söylüyor, “Brad geriye dönüp bakma ve geri dönme konusunda her zaman iyi olmuştur. Yaratılışın büyüsünü tüm macera, korku ve korkusuzluk, güvensizlik ve kabadayılık duygularıyla birlikte deneyimlememize izin verdiğimiz geçmişteki o zamanlara değer vererek.”

Albümdeki 10 şarkı arasında, orijinal olarak, şarkıyı 1986’da o zamanki grubu Malfunkshun ile yayımlayan merhum Mother Love Bone vokalisti Andrew Wood tarafından yazılan ve kaydedilen “Stars N’ You”nun Smith tarafından söylenen yeni bir versiyonu da var.

“In the Moment That You’re Born”, Gossard ve Hagar tarafından kurulan Loosegroove Records aracılığıyla piyasaya sürülüyor. Brad, yeni albüme ek olarak, yine 28 Temmuz’da çıkacak olan 1993 albümleri “Shame”in 30. yıl dönümü plak baskısını çıkarıyor.

Consequence.net

tr_TRTurkish