Paul McCartney Yeni Solo Albümünü Duyurdu “McCartney III”

Paul McCartney, 11 Aralık’ta yeni albümü “McCartney III” ile geri döneceğini duyurdu.

Yeni albüm, hem 1970 tarihli “McCartney I” hem de 1980’deki devamı “McCartney II” gibi her enstrümanın McCartney tarafından çalınıp kaydedildiği her anlamda bir solo albüm.

Basın bülteninde, McCartney’in 2020’de bir albüm çıkarmayı planlamadığı ancak karantina sürecindeyken kısa süre sonra kendisini mevcut müzik eskizlerinden bazılarını geliştirirken ve daha da yenilerini yaratırken bulduğu belirtiliyor.

Çok geçmeden bir albüme dönüşen bu sürecin ürünü olan yeni albüm “McCartney III”, “1970’lerin McCartney ve 1980’lerin McCartney II geleneğine uygun, yeni bir on yılın başlangıcını işaret eden, kendi kendine üretilen ve tam anlamıyla bir solo çalışma” sözleriyle tanımlanıyor.

McCartney, karantina günlerinden albüme uzanan süreci şu sözlerle ifade ediyor:

Çiftliğimde ailemle izole bir hayat yaşıyordum ve her gün stüdyoma giderdim. Biraz film müziği üzerinde çalışmak zorunda kaldım, bu açılış parçasına dönüştü ve sonra bittiğinde ne yapacağım diye düşündüm. Yıllar boyunca üzerinde çalıştığım bazı şeyler vardı ama bazen zaman yetmiyor ve yarım kalıyordu, bu yüzden sahip olduğum şeyleri düşünmeye başladım. Her gün şarkıyı yazdığım enstrümanla kayda başlayacak ve ardından kademeli olarak hepsini katmanlara ayıracaktım, çok eğlenceliydi. Yani, yapmayı sevdiğim şeyleri yaptım. Bunun bir albüm olacağına dair hiçbir fikrim yoktu.”

Yeni albüm, McCartney’in bugüne kadarki 18. solo albümü oluyor ve önceki albümü “Egypt Station”ın yayınından iki yıldan biraz daha uzun bir süre sonra geliyor.

Kapak fotoğrafı: Mary McCartney

What's your reaction?

tr_TRTurkish