Orbital Yeni Albümünü Sleaford Mods ile İş Birliğinin Ürünü Çıkış Şarkısı “Dirty Rat”i Paylaşarak Duyurdu

İngiliz elektronik müzik ikilisi Orbital, onuncu stüdyo albümü olacak “Optical Delusion”ı duyurdu.

İkilinin 2018’deki “Monsters Exist”ten bu yana ilk albümü olacak “Optical Delusion”, 17 Şubat 2023’te dinleyiciyle buluşacak.

Duyuruyla birlikte Orbital, Nottingham merkezli post-punk grubu Sleaford Mods ile iş birliğinin ürünü “Dirty Rat” isimli albümün çıkış şarkısını da paylaştı.

Orbital’den Paul Hartnoll, “Bu parça dev bir büyük harf,” diye açıkladı. “Book Of Kells’de olduğu gibi, resimli bordürleri yaparken keşişen ilk harfin her zaman büyük muamele gördüğü yer. İçinde Cabaret Voltaire parçaları, hatta The Shamen parçaları olan old school dans müziği havası var. Biraz punk rock, hoş ve gürültülü. Gerçekten ferahlatıcı, ‘wake up’ türünde bir parça. Ve Jason tek kelimeyle harika!”

Hartnoll, “Sanırım insanlara kendi eylemlerinin sorumluluğunu almalarını söylemekle ilgili” diye ekliyor, “Biliyorsunuz, tüm bu politikacılar birdenbire ortaya çıkmıyor. Birileri onları oylamaya devam ediyor. Peki bu kim olabilir…?”

Sleaford Mods’dan Jason Williamson, “Düşünce dışılığın devam eden kültürü, çoğunlukla eleştirel düşünceye yönelik eğitim eksikliğinden dolayı var” dedi. “Somut bir sistem tarafından sımsıkı hapsedilmiş bir halkı nasıl harekete geçirirsiniz?”

Yeni şarkı “Dirty Rat” ile Orbital’in yolları Nottingham post-punklarıyla ilk kez kesişmiyor. İkili geçen yıl, Sleaford Mods’un “I Don’t Rate You” parçasının bir remiksini yayımlamıştı.

“Optical Delusion”, Orbital’in Brighton’daki stüdyosunda kaydedildi ve Sleaford Mods’un yanı sıra Penelope Isles, Anna B Savage ve The Medieval Baebes gibi bir dizi iş birliğine de ev sahipliği yapıyor.

Aşağıda yeni şarkı “Dirty Rat” ve albüm şarkı listesini bulabilirsiniz.

Orbital “Optical Delusion” şarkı listesi:

1. ‘Ringa Ringa (The Old Pandemic Folk Song)’ (feat. The Mediaeval Baebes)

2. Day One (feat. Dina Ipavic)

3. Are You Alive? (feat. Penelope Isles)

4. You Are The Frequency (feat. The Little Pest

5. The New Abnormal

6. Home (feat. Anna B Savage)

7. Dirty Rat (with Sleaford Mods)

8. Requiem For The Pre Apocalypse

9. What A Surprise (feat. The Little Pest)

10. Moon Princess (feat. Coppe)

Nme.com

tr_TRTurkish