Morrissey Gelecek Albümden Yeni Şarkısı “Rebels Without Applause”u Paylaştı

Morrissey, yakında dinleyiciyle buluşacak albümü “Bonfire of Teenagers”tan, “Rebels Without Applause” isimli yeni şarkısını paylaştı.

Yapımcılığını Andrew Watt’ın üstlendiği “Rebels Without Applause”da davulda Chad Smith ve gitar, perküsyon ve klavyelerde Josh Klinghoffer yer alıyor.

Los Angeles’ta yapımcı Andrew Watt ile kaydedilen albümdeki on bir parçada Morrissey’e, Smith ve Klinghpffer’in yanı sıra Miley Cyrus, Iggy Pop, Red Hot Chili Peppers basçısı Flea ve Jesse Tobias gibi birçok ünlü müzisyen katkıda bulundu.

Ayrıca daha önce yayın tarihiyle ilgili olarak önümüzdeki şubat ayını işaret ettiği albümünün artık şubat ayında çıkmayacağını söyleyen Morrissey, “Kaderi yalnızca Capitol Records’un elinde” diyerek yayın tarihinin belirsizliğini vurguladı.

Capitol Records, “Bonfire of Teenagers”ı şarkıcının şu anda bir plak şirketiyle anlaşmasının olmadığı İngiltere hariç dünya genelinde yayımlayacak. Ayrıca Capitol, Morrissey’in “Southpaw Grammar”, “You Are The Quarry”, “Ringleader of the Tormentors”, “Years of Refusal”, “World Peace is None of Your Business” dahil olmak üzere önceki albümlerinden bazılarının yeniden basım haklarını da aldı.

Morrissey’in son albümü “I Am Not a Dog on a Chain”, Mart 2020’de dinleyiciyle buluşmuştu.

tr_TRTurkish