Ministry Gelecek Albümünü İlk Single “Goddamn White Trash” ile Duyurdu

Ministry, 1 Mart 2024’te Nuclear Blast Records etiketiyle dinleyiciyle buluşacak 16. stüdyo albümleri HOPIUMFORTHEMASSES’i duyurdu. Endüstriyel metal efsaneleri, albüm öncesinde Corrosion of Conformity’den Pepper Keenan’ın yer aldığı “Goddamn White Trash” adlı single’ı klibi eşliğinde yayımladı.

Yeni albüm HOPIUMFORTHEMASSES yine politik bir öfke patlaması olacak gibi görünüyor. “Just Stop Oil” ve “Aryan Embarrassment” gibi şarkı isimleri ve grubun geçmişi göz önüne alınınca da bu durum

Şarkıcı Al Jourgensen bir basın açıklamasında “Tıpkı sizin ya da herhangi birinin yaptığı gibi, ben de bu yaşamda sadece bir yolcuyum” diyor. “Sosyal, politik ve ekonomik değişimleri izliyorum ve bunlar hakkında yorum yapıyorum çünkü Birinci Değişiklik hakkım var. Pek çok insan sanatçıların ve sporcuların çenelerini kapatıp top oynamaları gerektiğini söylüyor. Hayır, ben de bu yolculuktayım.”

Sözlerine şöyle devam ediyor: “Bir şey görürsem, söylerim. Bu da her albümün nereye gittiğine yansıyor. Hareketsiz kalıp bozuk ilişkiler, içsel çalkantılar ya da bu hafta canımı yakan her neyse onun hakkında şarkı söylemek yerine, bir yolcunun bakış açısından neler olup bittiğine dair yorum yapıyorum.”

Jourgensen, Dead Kennedys’ten Jello Biafra (Jourgensen’in Lard’daki yol arkadaşı), Gogol Bordello’dan Eugene Hütz ve çıkış şarkısı “Goddamn White Trash”e gitarıyla katkıda bulunan Corrosion of Conformity’den Pepper Keenan gibi birkaç müzikal yoldaşını albümde konuk olarak aldı.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Ministry “HOPIUMFORTHEMASSES” şarkı listesi:

01. B.D.E.

02. Goddamn White Trash (feat. Pepper Keenan)

03. Just Stop Oil

04. Aryan Embarrassment (feat. Jello Biafra)

05. TV Song 1/6 Edition

06. New Religion

07. It’s Not Pretty

08. Cult of Suffering (feat. Eugene Hütz)

09. Ricky’s Hand

Consequence.net

tr_TRTurkish