Matt Berninger’in İlk Solo Albümü “Serpentine Prison” Yayında

Amerikan indie ve alternatif rock sahnesinin saygın ekiplerinden The National’ın solisti Matt Berninger, ilk solo albümü “Serpentine Prison” ile huzurlarınızda.

Yılın büyük bölümünü bekleyerek geçirdiğimiz albümlerden biri olan “Serpentine Prison”, Booker T. Jones yapımcılığında kaydedilirken, katkıda bulunan müzisyen kadrosuyla da ağırlığını hissettiriyor.

Andrew Bird’ün yanı sıra Berninger’in The National’dan takım arkadaşı Scott Devendorf, The Walkmen’den Walter Martin ve Matt Barrick ile Menomena’dan Brent Knopf albüme katkıda bulunan isimlerden.

Ayrıca, albüme mikrofon başında destek veren bir isim daha görüyoruz. 2019 tarihli The National albümü “I Am Easy to Find”da altı şarkıda yer alan Gail Ann Dorsey, Berninger’in ilk solo albümünde de kendisini yalnız bırakmamış.

Duyurusu neredeyse bir yıl önce yapılan albümden daha önce, “Serpentine Prison”, “Distant Axis” ve “One More Second” single’ları dinleyiciyle buluşmuş, albümün kimyasıyla ilgili fikir sahibi olmaya başlamıştık.

Uzunca bir süre arka planda dönüp duracağını düşündüren albün hakkında ilk intiba olarak Berninger’in, The National çizgisinden fazla uzaklara sapmadan ancak aralara farklı desen ve renkler kattığı, derinlerine çeken sade, samimi bir akustik nefes alma sahası yarattığını söylemek mümkün.

tr_TRTurkish