Martin Scorsese’nin New York Dolls Solisti David Johansen ile İlgili Belgeselinden Fragman Geldi

New York Dolls solisti David Johansen’i konu alan, “Personality Crisis: One Night Only” isimli Martin Scorsese belgeselinin ilk fragmanı paylaşıldı. Belgeselin Showtime’daki ilk gösterimi 14 Nisan Cuma günü yapılacak.

Ortak yönetmenliğini Scorsese ve sık sık birlikte çalıştığı David Tedeschi’nin üstlendiği yapım, New York Dolls solisti’nin Covid öncesi, Ocak 2020’de New York, Café Carlyle’daki solo performanslarının yanı sıra kızı Leah Hennessey tarafından filme alınan arşiv ve yeni röportajları da içeriyor.

Johansen’in ikinci kişiliği Buster Poindexter olarak kendi kataloğundan şarkılar seslendirdiği şovlar boyunca, şarkıcı aynı zamanda New York City müzik sahnesinin bir demirbaşı olarak geçirdiği zaman hakkında hikayelerle seyirciye keyifli vakit geçirtiyor.

Scorsese yaptığı açıklamada, “David Johansen’i onlarca yıldır tanıyorum ve Mean Streets’i çekerken Dolls’u dinlediğimden beri müziği bir mihenk taşı oldu” diyor. “O zaman ve şimdi, David’in müziği New York City’nin enerjisini ve heyecanını yansıtıyor. Sık sık performans sergilediğini görüyorum ve yıllar geçtikçe onun müzikal ilhamlarının derinliğini öğrendim. Café Carlyle’daki gösterisini gördükten sonra, onu filme almam gerektiğini biliyordum çünkü hayatının gelişimini ve müzikal yeteneğini böylesine samimi bir ortamda görmek olağanüstüydü.”

tr_TRTurkish