Marcus Mumford’un İlk Solo Albümü Yayında

Mumford & Sons’un şarkıcı/gitaristi Marcus Mumford ilk solo albümü (self-title) Capitol Records etiketiyle dinleyiciyle buluştu.

2021 boyunca Los Angeles’ta kaydedilen albümün yapımcılığını Blake Mills üstleniyor ve Phoebe Bridgers, Brandi Carlile, Clairo ve Monica Martin ile ortak çalışmaların yanı sıra Fleet Foxes’tan Robin Pecknold, Julia Michaels ve Tobias Jesso Jr. ile ortak yazılan şarkıları içeriyor.

Albümü “Bu, özgürlükle ve iyileşmeyle ilgili bir albüm,” ifadesiyle tanımlayan Mumford şöyle devam ediyor,

Bence, kesinlikle benim hikayemde, o özgürlük ve şifa yerine ulaşmak için önce bazı pürüzlü şeylerle yüzleşmek önemlidir. Bu albümü sunma şeklimizde, en zor şeylerden bazılarıyla başlar. İnsanlar bunun üstesinden gelebilirse, bence beklemeye değer çünkü eğlenceli bir yere geliyoruz.”

Albümün çıkışı, Steven Spielberg’in yönettiği bir müzik videosu eşliğinde paylaşılan “Cannibal”ın piyasaya sürülmesiyle başlamış, “Grace” temmuz ayında piyasaya çıktıktan sonra onu ağustos ayında “Better Off High” izlemişti.

Bu ilk sunumlar, Mumford’un çocukken cinsel istismardan kaynaklanan travmayla baş ettiğini ortaya koyduğu yolculuğun ilk adımlarını oluşturdu. Mumford, “12 yaşından küçükken beynimi hayatımın ilerleyen zamanlarında dengesiz bir şekilde başa çıkacak biçimde ayarlayan gerçekten sağlıksız saçmalık” diyor ve böylece son üç yıl sadece bunu düşünmeye ve bazı dengeleri düzeltmeye çalışıyor.

tr_TRTurkish