Lüksemburg Trafik Sorununu Ücretsiz Toplu Taşıma ile Çözecek

Mart 2020’den itibaren Lüksemburg’da toplu taşıma ücretsiz olacak. Öncelik sosyal politikalar olsa da bu girişim bir yandan da başkentteki trafiği azaltmak için de faydalı olacak. Ücretsiz toplu taşıma yatırım ve mevzuatı ülke ulaşım ağının iyileştirilmesiyle sınırlı değil, aynı zamanda yüksek öğrenim için asgari ücret, emeklilik düzenlemeleri ve mali yardımın artırılması gibi desteklerle tamamlanıyor.

Luxembourg

Lüksemburg’un toplu taşıma sistemi zaten sübvanse edililiyor. Buna rağmen Avrupa’daki kişi başına en yüksek otomobil sahipliğine olan ülke. Vatandaşlar ve turistler bunun nedeninin zaman olduğunu söylüyor ve Lüksemburg’un toplu taşıma araçlarının özel araç kullanmaya kıyasla daha fazla zaman aldığını iddia ediyorlar. Buna ek olarak, Fransa, Belçika ve Almanya arasındaki eşsiz konumu sebebiyle ülke her gün özel araç sahibi turist akınına uğruyor.

Ülke dışından gelen yolcular için paralel bir politikayla da işçilerin seyahat giderlerini yıllık vergi faturalarından düşmesine olanak sağlanacak. Bununla birlikte, birçok vatandaş, ücretsiz ulaşım ve sistemin modernizasyonu için harcanan paranın kira sübvansiyonlarına veya sosyal konutlara harcanmasının daha iyi olacağını iddia ediyor.

Luxembourg

popupcity.net

tr_TRTurkish