Kargo☆Yarına Kalan Şarkılar Saygı Albümünün Yeni Bölüm Yıldızları Evdeki Saat, Rashit, Gökçe, Sattas, Selin, Sufle ve Vega

“Kargo☆Yarına Kalan Şarkılar”serisinin üçüncü kısmı, 16 Şubat 2024’te GRGDN Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda!

2020 yılına damgasını vuran “Uzunlar” adlı parçası ile büyük bir dinleyici kitlesine ulaşan, hala müzik üretimine kendi üslubuyla devam eden, alternatif popun yükselen isimlerinden Evdeki Saat, Kargo için hazırlanan saygı albümünde grubun “Sil Baştan” isimli ilk albümünden “Haydi Gel”i yeniden yorumladı. Evdeki Saat, parçada kullandığı disko sound’uyla bizi tatlı, nostaljik bir yolculuğa çıkarıyor.

Kargo☆Yarına Kalan Şarkılar saygı albümü için bir araya gelen ikililerden biri, pop müziğin başarılı isimlerinden Gökçe ve punk efsanesi Rashit. Bu ikili, Kargo’nun rock sound’unu en iyi temsil eden şarkılarından biri olan “Marilyn Monroe”yu yorumladı.

Başarılı şarkıları ile son dönemin parlayan yıldızı Selin ve Türkiye’de reggae müziğinin ilk temsilcisi Sattas, Kargo’nun saygı albümü kapsamında şahane bir ortaklığa imza attı. “Son Defa” isimli parça için bir araya gelen ikili, parçaya farklı bir ahenk katıyor. 

Kariyerinin başında akustik cover’larıyla tanınan, ülkemizde Brit Pop/Dark Pop türlerinden ilhamla yaptıkları müziği başarıyla temsil eden Sufle’nin yorumuyla Kargo’nun “Yanımda Sen Olmayınca” isimli parçasının atmosferi bizi ekibin kendi dünyasının içine çekiyor. 

Kargo ile aynı dönem sahneleri paylaşan, 90’lardan bu yana kalbimizde bambaşka bir yere sahip olan ve 2017’de GRGDN Müzik etiketiyle yayımlandığımız “Delinin Yıldızı” albümüyle uzun bir aradan sonra özlemimizi dindiren Vega, Kargo☆Yarına Kalan Şarkılar kapsamında “Farklı Rüyalar” parçasını seslendirerek bir kez daha sevenlerinin karşısına çıkıyor. 

Albümdeki mastering’ler Erim Arkman, albüm kapağı tasarımları ise Ethem Onur Bilgiç imzası taşıyor.

Bu arada Kargo efsanevi orijinal kadrosu ile “Kargo☆Yarına Kalan Şarkılar” albümünü kutlamak için son bir defa, sadece 10 konser için bir araya geliyor. İzmir, İstanbul ve Ankara konser tarihleri çok yakında açıklanacak.

Kargo’ya saygı duruşu için bu albümde bir araya gelen isimler ve yayın tarihleri şöyle:

19 Ocak 2024

Jabbar, mor ve ötesi, Nilipek., Simge Pınar, Şanışer

2 Şubat 2024

Buray, Cem Adrian, Deniz Tekin, GECE, TNK

16 Şubat 2024

Evdeki Saat, Rashit & Gökçe, Sattas & Selin, Sufle, Vega

1 Mart 2024

Aleyna Tilki, Barış Demirel ft. Abkountry, Batu Akdeniz, maNga, Yalın

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish