Kadıköy Sokaklarını Güzelleştiren “Onaranlar Kulübü”

“Biz yaratıcı, yenilikçi, üretmeye, onarmaya teşvik eden, kente, insanlara, hayvanlara kısacası çevreye uyumlu projeler üreten gönüllüler kulübüyüz,” diye tarif ediyorlar oluşumlarını. Kadıköy sokaklarını güzelleştirmek, kırık dökük, göze hoş gelmeyen alanları kimi zaman eğlenceli, kimi zaman çılgın küçük dokunuşlarla onarmayı hedefleyen Onaranlar Kulübü ile tanışma zamanı.

OK_foto1

 

Maker Hareketi’nden ilham alarak; rekabet yerine paylaşımın, para yerine yeteneğin, yoğun ezber bilgi yerine deneyimin daha önemli olduğunu düşünüyorlar. Bu yüzden kendilerini üreterek ifade ediyor, çeşitli materyaller, teknolojiler kullanarak kentlerle, insanlarla, hayvanlarla, bitkilerle kısaca çevre ve çevredekilerle bir bütün olarak hareket ediyorlar.

Ufuk Emin Akengin, Furkan Bakır ve Doğukan Güngör tarafından kurulan gönüllü oluşum “Onaranlar Kulübü”nün etki alanı, ekibe katılmak isteyen diğer gönüllüler ile büyümeye devam ediyor.

Onarma, üretme, değiştirme ekseninde çevreye ve çevremizdekilere fayda sağlayan, yaratıcı, yenilikçi, üretkenliğe teşvik edici projeler üreten ve bunları paylaşan gönüllü bir topluluğu olan kısaca OK, bu güne kadar kimi zaman kaldırımlardaki telefon kutularına saksılar yerleştirdi, kimi zaman Babalar Günü’nde kaldırımları koruyan babaların kafasına Darth Wader kafasını kondurdu ya da binaların cephesindeki yağmur suyu borularını 3D baskı maskeler ile donattı.

Siz de Kadıköy sokaklarını güzelleştiren gönüllük hareketi Onaranlar Kulübü ile iletişime geçmek ya da ekibin etkinliklerini takip etmek isterseniz  Facebook ve Twitter hesaplarını takip edebilir, www.onaranlarkulubu.com adresine göz atabilirsiniz.

What's your reaction?

tr_TRTurkish