Judas Priest Yaklaşan Albümden Yeni Şarkı “The Serpent and the King”i Paylaştı

24 Temmuz’da İstanbul’da izlemeye hazırlandığımız Judas Priest, 8 Mart’ta dinleyiciyle buluşacak yeni albümü ‘Invincible Shield’dan, ‘The Serpent and the King’ isimli yeni şarkısını paylaştı.

“The Serpent and the King” albümden şu ana kadar çıkan dördüncü single olarak ulaşıyor kulaklarımıza.

Bundan önce albümden “Crown of Horns”, “Trial by Fire” ve çıkış şarkısı “Panic Attack” paylaşılmıştı.

Rob Halford’un hala formunda olan alameti farika vokalleri merkezinde yükselen şarkı, heavy metal tansiyonunu ziyadesiyle yansıtan gitar riffleriyle yol aldıkça Painkiller renklerine bürünüyor. Zaman zaman thrash hatta progressive yan yollara da geçiş yapan “The Serpent and the King”, yeni albümün yüksek enerjisi hakkındaki detayları da sunuyor.

Gitarist Richie Faulkner gelecek albümün biraz daha 70’ler Priest’i olduğunu ve bir gitarist olarak bunu hoş karşıladığını söylemişti.

Hiçbir şekilde retro bir albüm değil. Progresif anlamda 70’lerin Priest’inin etkisi var ancak kulağa 2023’ün Priest’i gibi geliyor” diyen Faulkner şöyle devam etmişti,

Her Priest albümü stilistik olarak kendi başına ayakta durmuştur. Judas Priest DNA’sına sahiptir çünkü karakterler çok güçlü. Ama her zaman biraz farklılıklar da olmuş, o DNA’yı korumuş ama kendi karakterine sahip olmuştur. Açıkçası Judas Priest olması anlamında farklı değil ancak kendi iki ayağı üzerinde duruyor.”

24 Temmuz’da İstanbul, Park Orman’da müzikseverlerle buluşacak Judas Priest, öncesinde ise nisan ve mayıs aylarında ABD’yi de kapsayan bir dünya turnesi için yola çıkacak.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Rob Halford, photo credit: Jeff Hahne/Getty Images

tr_TRTurkish