Judas Priest, Pantera ve Rainbow Üyeleri Yeni Süper Grup Elegant Weapons’u Kurdu ve İlk Albümü Duyurdu

Judas Priest, Pantera ve Rainbow üyeleri Elegant Weapons adında yeni bir süper grup kurdular ve ilk albümleri “Horns for a Halo”nun 2023 baharında Nuclear Blast aracılığıyla dinleyiciyle buluşacağını duyurdular.

Grup, gitarda ve davulda sırasıyla Judas Priest’ten Richie Faulkner ve Scott Travis, basta Pantera’dan Rex Brown ve mikrofon başında Rainbow/MSG şarkıcısı Ronnie Romero’dan oluşuyor. Ayrıca, Judas Priest turne gitaristi ve yapımcısı Andy Sneap, grubun ilk albümünün prodüksiyonunu üstlendi.

Faulkner şunları söyledi: “Bu kayıt benim için bir gitarist ve söz yazarı olarak benim DNA’mın daha fazlasını temsil ediyor. Sert, ancak ‘heavy metal’ alemlerinin biraz dışında hareket ediyor. Bu kökler aşikâr, ancak biraz ulaşmak ve mutlaka ‘beklenmeyen’ başka nelerin ortaya çıkacağını görmek istedim.”

Gitarist, Elegant Weapons’ın soundunu “Jimi Hendrix, Priest, Sabbath, solo Ozzy ve Black Label Society’nin bir karışımı” olarak tanımlıyor ayrıca dörtlüyü “rüya kadro” olarak adlandırıyor.

Faulkner, “Her zaman Scott [Travis] ile Priest dışında bir kayıt yapmak istemişimdir” diyor ve ekliyor, “Buna Rex Brown’ın benzersiz tonunu ve tavrını ekleyin, özel bir şey. Bu adamların ritim bölümünde olması gitaristlerin hayalidir. Pastanın üzerindeki krema Ronnie Romero’ydu. Klasik vokalistlerin yeni nesillerinden biri olan Ronnie, şarkılara ikonik bir karakter ve hava katarak kendi haline getirdi.”

Grup duyuruyu Claudio Bergamin imzalı kadronun konsept çizimi ile yaptı.

Consequence.net

tr_TRTurkish