Judas Priest 50. Yıl Fotoğraf Kitabı Duyuruldu

Metal sahnesinin sembol topluluklarından Judas Priest, 648 sayfalık kapsamlı bir fotoğraf kitabı ile kariyerinin 50. yılını taçlandırmaya hazırlanıyor.

“Judas Priest – 50 Heavy Metal Years” isimli kitap, dört sürüm halinde ve 11 Eylül’den itibaren ön siparişe açılacak.

Tüm zamanların en etkili ve görsel olarak büyüleyici metal gruplarından biri olarak Judas Priest’in yarım asırlık kariyerindeki performanslarının en özel anlarının fotoğraflarından oluşan kitap, daha önce Led Zeppelin, AC / DC ve Whitesnake için de ciltli kitaplar oluşturan Rufus Publications tarafından yayına hazırlanıyor.

Fotoğraf küratörlüğünü David Silver, Ross Halfin ve Jayne Andrews’in üstlendiği kitap, Ross Halfin, Neil Zlozower, Mark Weiss, Fin Costello, Oliver Halfin ve daha birçok fotoğrafçının daha önce görülmemiş ve yayımlanmamış fotoğraflarını içeriyor.

Ayrıca fotoğraflara, kitabın bir tür fotoğraf belgeseli olarak ortaya çıkmasını sağlayan ve Mark Blake tarafından kaleme alınıp, grubun tarihiyle ilgili yazılar eşlik ediyor.

Ross Halfin bir basın açıklamasında, “Judas Priest’i 1978’den bugüne kadar fotoğrafladım ve birlikte çalıştığım tüm gruplar arasında benim için en eğlenceli olanlardan biri, muazzam Priest’i sevmek zorundasın” sözleriyle topluluğun, hem metal sahnesi hem de müzik fotoğrafçılığı bakımından önemini ortaya koyuyor.

https://www.instagram.com/p/CE1JGIOgvB_/?utm_source=ig_web_copy_link
tr_TRTurkish