“Judas Priest – 50 Heavy Metal Years” Kitabından Fragman

Geçen ay, Judas Priest’in 50 yıldaki kapsamlı geçmişini belgeleyen ilk resmi kitabının duyurusu yapılmıştı.

Şimdi ise küratörlüğünün David Silver, Ross Halfin ve Jayne Andrews tarafından yapıldığı “Judas Priest – 50 Heavy Metal Years” isimli kitap için bir fragman paylaşıldı.

Noel’de raflardaki yerini alacak 648 sayfalık devasa kitapta, Ross Halfin, Neil Zlozower, Mark Weiss, Fin Costello, Oliver Halfin ve daha birçok fotoğrafçının daha önce görülmemiş, yayınlanmamış yüzlerce fotoğrafı kullanılarak dünyanın önde gelen heavy metal grubunun görkemli tarihi gözler önüne seriliyor.

Rufus Yayınları, Glenn Tipton Parkinson Vakfına maddi destek sağlanması için tasarlanmış bir baskı ve siyah metal kılıf içinde, ‘Epic Leather and Metal Edition’ ismiyle sunulan dev bir 410 mm kare baskı dahil olmak üzere kitabın dört basımını yayına sürüyor.

Ayrıca fotoğraflara, kitabın bir tür fotoğraf belgeseli olarak ortaya çıkmasını sağlayan ve Mark Blake tarafından kaleme alınan, grubun tarihiyle ilgili yazılar eşlik ediyor.

Ross Halfin bir basın açıklamasında, “Judas Priest’i 1978’den bugüne kadar fotoğrafladım ve birlikte çalıştığım tüm gruplar arasında benim için en eğlenceli olanlardan biri, muazzam Priest’i sevmek zorundasın” sözleriyle, topluluğun hem metal sahnesi hem de müzik fotoğrafçılığı bakımından önemini ortaya koyuyor.

tr_TRTurkish