Joe Cocker Biyografik Filmi Yapım Aşamasında

Yapımcı Lisa Saltzman, Joe Cocker hakkında yakında yayımlanacak bir biyografinin haklarını satın aldı ve İngiliz blues-rock şarkıcısının hayatını konu alan bir biyografik filmin şu anda geliştirme aşamasında olduğunu doğruladı.

Başlığı ‘Joe Cocker: With a LOT of Help from His Friends’ adını taşıyan kitap, rock’n’roll biyografi yazarı Mark Bego’ya ait ve 2014’teki ölümünden bu yana Cocker’ın 60’ların sonundaki yükselişini, iç mücadelelerini ve sonunda bulduğu huzuru anlatan ilk çalışma olacak. Kitap bu ayın sonunda 16 Kasım’da raflarda olacak ve şu anda ön sipariş verilebiliyor.

Cocker belki de en çok 1968’de The Beatles’ın “With a Little Help from My Friends” şarkısına yaptığı yorumla hatırlanıyor; bu şarkı ilk çıktığında UK Singles Chart’ta 1 numara olmuştu. Ertesi yıl, 1969’da Woodstock’taki performansı sayesinde şarkının versiyonu 60’ların zeitgeist’ına yerleşti. Daha sonra, The Wonder Years adlı televizyon programının tema şarkısı oldu.

Cocker, “With a Little Help from My Friends “in ötesinde de renkli bir kariyere sahipti. 1974’te yaptığı “You Are So Beautiful” şarkısı da hit oldu ve canlı performansların imzası haline geldi. 1982’de Jennifer Warnes ile düet yaptıkları “Up Where We Belong” Billboard Hot 100 listesinde 1 numaraya yükseldi. Cocker Aralık 2014’te 70 yaşında akciğer kanserinden öldü.

Saltzman yaptığı açıklamada, “Joe Cocker’ın hikayesi popüler müziğin en heyecan verici ve renkli çağında geçen hırs, yetenek, başarı, zayıflayan özgüven, kendini yok etme, kefaret ve nihayet sevinç hikayesidir,” diyor. “Joe eşsiz bir yetenekti. Bir şarkıcı olarak Cocker’ın cesur bluesy rock sesi ve kendine özgü performansları onu gerçek bir orijinal haline getirdi. Hayattan daha büyük bir varoluş yaşadı ve Joe Cocker filmi: With A Little Help From My Friends filmi, Cocker’ın hayatının en yüksek noktalarını, en düşük noktalarını, hayal kırıklıklarını, şeytanlarıyla verdiği zorlu mücadeleleri ve nihayetinde başarıyla yaşanmış bir hayatın coşkusunu gösterecek.”

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Consequence.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish