Jim Morrison’un Yazılarını İçeren Kapsamlı Bir Koleksiyonun Duyurusu Yapıldı

“The Collected Works of Jim Morrison” isimli kitap, kaydedilmemiş şarkı sözleri, el yazısıyla yazılmış defterlerden alıntılar, bir film çalışması ve daha birçok nadir içeriğe sahip.

Jim Morrison, Temmuz 1971’deki ölümünden önce bir noktada, şiirleri, şarkı sözleri ve diğer çalışmalarından oluşan bir koleksiyon üzerine düşüncelerini ortaya koyan “Plan for Book” başlıklı bir liste kaleme aldı.

Şimdi, ölümünden ve The Doors ile son albümünün yayımlanmasından 50 yıl sonra, bu taslak, bugüne kadarki en kapsamlı yazı koleksiyonu olarak yayına hazırlanıyor.

Yaklaşık 600 sayfadan oluşan ve vakfıyla iş birliği yapılarak derlenen kitap, şarkı sözlerinden şiire ve ölümünden sonra yayımlanan Wilderness ve The American Night yazı koleksiyonlarının tamamına kadar daha önce yayımlanmış çalışmalarının çoğunu bir araya getiriyor.

Ancak kitabın hemen hemen yarısı, kaydedilmemiş şarkı sözleri, yakın zamanda keşfedilen 28 defterden el yazısıyla yazılmış alıntılar, 1970 yılında Miami’deki duruşması hakkındaki düşünceleri (uygunsuz ifşadan ve açık küfürden suçlu bulundu) ile Morrison’un cani bir serseriyi oynadığı bir film projesi olan The Hitchhiker için yaptığı uyarlama ve 160 fotoğraf (nadiren görülen aile fotoğrafları) ve çizimler dahil olmak üzere daha önce yayımlanmamış materyallerden oluşuyor.

Bu kapsamlı Jim Morrison yazı koleksiyonu 8 Haziran’da HarperCollins aracılığıyla okuyucuyla buluşacak.

rollingstone.com

tr_TRTurkish