Jethro Tull’dan 20 Yıl Aradan Sonra İlk Stüdyo Albümü “The Zealot Gene”

Yirmi yıl aradan sonra gelecek ilk Jethro Tull albümüne hazır olun.

Grup 2022’nin başlarında çıkması beklenen “The Zealot Gene” isimli yeni albümünü doğruladı. Albüm, InsideOutMusic/Sony Music ile yapılan yeni bir albüm anlaşmasının parçası olarak progresif rock efsanelerinden uzun yıllar sonra gelecek ilk albüm olacak.

Grubun kaptanı, vokalist ve flütçü Ian Anderson, daha önce Mart ayında ilk ipuçlarını verdiği proje için henüz bir parça listesi veya kesin çıkış tarihi açıklamadı ancak yeni albüm anlaşmasını kutlarken şu ifadeleri kullandı,

“Müzik kayıt dünyasında geçirdiğim 54 yılın ardından, bana birçok yönden eski Chrysalis plak şirketini hatırlatan -hem bağımsız olarak hem de sonraki yıllarda EMI ile ortaklaşa- bir plak şirketiyle Jethro Tull’u imzalamak büyük bir zevk.”

InsideOutMusic firma yöneticisi Thomas Waber de basın duyurusunda “Jetro Tull’u kadroya eklemek bizim için inanılmaz bir onur. Grup, türün gerçek yenilikçileri ve yeni albümlerinde onlarla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz” sözleriyle memnuniyetini ifade ediyor.

“The Zealot Gene”, Jethro Tull’un 1999 tarihli albümü “J-Tull Dot Com”dan sonra ve 2003’teki Noel albümü hariç, neredeyse yirmi yıldaki ilk resmi Jethro Tull albümü olacak. Bununla birlikte, Anderson son yıllarda 2012’de Thick as a Brick 2, 2014’te Homo Erraticus ve 2017’de Jethro Tull – The String Quartets (John O’Hara ve Carducci String Quartet ile) dahil olmak üzere birkaç LP yayınladı.

Şu anki Jethro Tull kadrosu Anderson, gitarist Joe Parrish-James, davulcu Scott Hammond, piyanist John O’Hara ve basçı David Goodier’den oluşuyor. Gitarist Florian Opahle de albüme katkıda bulundu, ancak çekirdek kadroda değil.

What's your reaction?

tr_TRTurkish