itekaka’nın Çağrı Sinci ve Levvera’lı Yeni Teklisi “Bi Tane Daha” Yayında

Geçtiğimiz aylarda ‘Hiyerarşi Yok’ isimli ilk teklisini yayınlayan itekaka, farklı disiplinlerden müzisyenlerle beraber çalıştığı ‘Bi Tane Daha’ adlı teklisini BBI Music Co. etiketiyle 28 Ocak’ta tüm dijital platformlarda yayınladı.

Aga B. ile yaptığı iş birliği ‘Hiyerarşi Yok’ ile itekaka ismiyle üretimlerine başlayan Mert Fehmi Alatan, şarkılarını özgün bir şekilde üretirken titiz bir süreç yürütmeyi ihmal etmiyor. Başarılı bir trompetçi olarak tanıdığımız itekaka, kendine has duruşunu müziğiyle birleşiyor ve prodüktör kimliğiyle karşımıza çıkmaya devam ediyor.

Rap, reggae ve jazz tarzlarını ortak bir sound içinde buluşturan parçada yer alan önemli müzisyenler bir müzikal şölen yaratıyorlar. Mikrofonda Çağrı Sinci ve Levvera, alto-tenor-bariton saksafonlarda Barış Ertürk, kontrbasta Volkan Topakoğlu, perküsyonlarda Kerem Sefil’in yer aldığı parçanın tüm prodüksiyon ve kompozisyonu itekaka’ya ait. Parçanın mix ve mastering kısmında ise Anıl Çifter var.

Pandemi döneminde, parçada yer alan müzisyenlerin kendi ev stüdyolarında yaptıkları kayıtlardan oluşan ‘Bi Tane Daha’, kısırlaşan ve kendini tekrar etmeye başlayan ‘alternatif müzik’ alanında elektronik ve akustik enstrümanların bir arada kullanıldığı, oldskool hiphop akımına da göz kırpan zengin sound’uyla dikkat çekmeye aday bir örnek olarak karşımıza çıkıyor.

‘Bi Tane Daha’ şimdi BBI Music Co. etiketiyle tüm dijital platformlarda yayında!

What's your reaction?

tr_TRTurkish