İstanbul Modern’de Geleceğe Dönüş Buluşması!

İstanbul Modern Sinema ve Geleceğe Dönüş Fan Kulübü ortaklığıyla 30. yıldönümünde Geleceğe Dönüşgününü kutlama amacıyla tüm dünyada bir ay önce gösterime giren Zamanda Yolculuk (Back In Time) belgeselinin Türkiye prömiyeri gerçekleştiriliyor.

Sinema tarihinin en beğenilen serilerinden olan Geleceği Dönüş, geçtiğimiz ay 30’uncu yılını kutladı. Dünya genelinde birçok özel etkinliğe sahne olan bu gün, bir de belgesel vizyona girdi. Zamanda Yolculuk (Back In Time) adını taşıyan bu belgeselin Türkiye prömiyeri ise Istanbul Modern Sinema ve Geleceğe Dönüş Fan Kulübü ortaklığıyla 21 Kasım’da gerçekleştirilecek.

Yönetmen Robert Zemeckis ve yapımcı Steven Spielberg, 1985’te gişe rekorları kıran Geleceğe Dönüş serisi ile sinema tarihinin en iyi zamanda yolculuk filmini çekmiş ve halen popülerliğini koruyan üç filmlik bu macerayla günümüzde de sayısı artmaya devam eden, büyük bir hayran kitlesi oluşturmayı başarmışlardı. Serinin kahramanları Marty McFly ve Doctor Brown 1989’da çıkan devam filminde gelecekte 21 Ekim 2015 tarihine yolculuk yapmışlardı.

Şimdiye kadar çekilmiş en büyük zaman yolculuğu üçlemesinin hikayesini anlatan belgesel; oyuncular, ekip, tarihçiler ve filmin hayranlarıyla yapılan röportajların yanı sıra filmde geçmişe ve geleceğe gitmeyi sağlayan DeLorean’in yeniden üretim sürecine de yer veriyor.

15:00 ve 17:00 olmak üzere iki gösterimi gerçekleştirilecek filmin biletleri, 9 TL karşılığında gösterim günü Istanbul Modern gişelerinden temin edilebilir.

Etkinlikte, Berkay Dağlar’ın tasarladığı ve şimdiye kadar yalnızca ABD’de www.michaeljfox.org için açık artırmayla satılan Geleceğe Dönüş posterinin 100 kopyası da satışta olacak.

What's your reaction?

tr_TRTurkish