İstanbul Fotoğraf Kitabı Festivali 27 Mayıs’ta Başlıyor

27-29 Mayıs 2016 tarihlerinde Türkiye’de ilk defa Mimar Sinan Üniversitesi Fındıklı Kampüsü ve MSGSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek olan “İstanbul Fotoğraf Kitabı Festivali”nde bir arada olmaya davet ediyor.

İstanbul Fotoğraf Kitabı Festivali, çağdaş fotoğraf alanında üretim yapan genç Türk sanatçıların görünürlüğünü sağlayarak, fotoğraf kitabı yayını üreten kurumları, bağımsız oluşumları, inisiyatifleri ve kendi kitabını yayınlayan fotoğrafçıları bir araya getirmek amacını taşımakta ve FUAM’ın yıl içerisinde gerçekleştirdiği atölyeler sonrasında üretilen ve sınırlı sayıda basılmış olan 50’ye yakın sanatçı kitabını yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf izleyicisiyle buluşturmayı amaçlıyor.

Türkiye de ilk defa gerçekleştirilecek ve iki gün boyunca sürecek olan İstanbul Fotoğraf Kitabı Festivali, uluslararası fotoğraf kitabı tasarımcıları, fotoğraf kitabı editörleri ve yayınevi sahiplerinden oluşan davetlilerinin gerçekleştireceği seminerler, konuşmalar ve yüz yüze yapılacak fotoğraf kitabı değerlendirmelerinden oluşan bir program sunuyor. Ayrıca FUAM, Türkiye’nin fotoğraf kitabı alanında ilk ödüllü “MAKET FOTOĞRAF KİTABI” yarışmasını düzenlenecek. Esen Karol, Sebastien Girard, Frederic Lezmi, Oliver Cablat ve Sebastian Arthur Hau’nun jüriliğinde ve Nikon sponsorluğunda düzenlenen bu ödül ile FUAM, Türkiye’de Fotoğraf kitabı üretimini teşvik etmeyi ve güçlendirmeyi hedefliyor.

27-29 Mayıs 2016 tarihlerinde Türkiye’de ilk defa Mimar Sinan Üniversitesi Fındıklı Kampüsü ve MSGSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek olan “İstanbul Fotoğraf Kitabı Festivali”nde sizleri bu üretim ve paylaşım ortamının bir parçası olmaya davet ediyor.

Çağdaş fotoğrafın bağımsız dolaşım biçimi olan fotoğraf kitabı sahasında tanık olacağınız yeni hikaye biçimleri ve taze bakışlar ile buluşmak, sizlerin birikimleriyle birleştirerek çoğaltmak, ilerleyen yıllarda sanat alanında önemli rol sahibi olacak sanatçı ve küratörlere altyapı oluşturmak için İstanbul Fotoğraf Kitabı Festivali’ni kaçırmayın.

www.istanbulphotobookfestival.com

What's your reaction?

tr_TRTurkish