İspanya’da Çocuklar Ödev Grevine Gidiyor

Adil olmak gerekirse bu onların ailelerinin fikri…

Sonbaharın daha üçüncü haftasındayız ve şimdiden ödevler baş ağrısı olmaya başladı. İspanya’nın bu duruma cevabı iyi bir taktik olabilir.

Ülke genelinde çocukların ebeveynlerini temsil eden dev bir okul aile birliği türü olan CEAPA, bu işten bıkmış olan öğrencilere greve gitmesini tavsiye etti. CEAPA, İspanya genelindeki veli derneklerine durumu, “Grev koşulları altında katılımcı olan ebeveynler, Kasım ayının hafta sonlarında ödev verilmemesini okullara bildirecekler,” diye açıklıyor,

Okullar yine de ödev verirse çocuklar onları yapmayacak ve ebeveynler itaatsizliklerini açıklayan bir notu Pazartesi günü okula gönderecekler.

CEAPA’nın yakın zamanda veliler arasında yaptığı bir ankete göre ailelerinin %41’i çocuklarına çok fazla ödev verildiğini düşünüyor. Çocukların çoğu yeterli dinlenme için ve program dışı zaman geçirmek için yeterli vakitlerinin olmadığını söylüyor.

CEAPA, El Pais bölüm başkanı José Luis Pazos yerel bir gazeteye söyleşide “Genel algı zaman geçtikçe daha fazla ödev veriliyor olduğu,” diyor. Şimdiye kadar greve katılacak ailelerin sayısı belli değil. Aynı şekilde bazı çocuklar da her şeye rağmen ödevlerini yapmak isteyebilirler. O zaman bu onların kararı…

 

What's your reaction?

tr_TRTurkish