Insomnium Gelecek Albümün Detaylarını Yeni Şarkı “Lilian”ı Paylaşarak Duyurdu

Fin melodik death metal grubu Insomnium yeni albümü ve detaylarını çıkış şarkısı “Lilian” ile duyurdu.

Gurubun dokuzuncu uzun metrajlı albümü olacak “Anno 1696”, 24 Şubat 2023’te Century Media Records markasıyla dinleyiciyle buluşacak.

Gitarist Markus Vanhala yeni şarkı hakkında, “‘Lilian’ muhtemelen albümdeki en geleneksel Insomnium hit şarkısı – ve tekli olarak kolay bir başlangıç ​​- daha ağır ana yemek gelmeden önce. Albümün daha açık tonunu gösteriyor, tüm umutlar gitmeden önce” diyor.

Basçı/vokalist Niilo Sevänen ekliyor: “Bu Ville’in bestesi ve içinde o eski Insomnium hissinin bir kısmı var. Sözel olarak, hikayedeki trajik çiftin ilk etapta nasıl tanıştığını anlatıyor.”

Gitarist Ville Friman ise şöyle devam ediyor, “Pandemi döneminde ortaya çıkan ilk şarkılardan biri. Gitarı her elime aldığımda yöneldiğim bu eski Insomnium havası ve tonalitesi var.”

Basın açıklamasında albümle ilgili şu detaylar dikjkat çekiyor:

Anno 1696″ başka bir dünyaya açılan kapıdır. Bu sefer, Insomnıum bize Sevänen’in üzüntü ve son parçalanan umut kalıntıları, ayrıca gazap ve hastalıklı ninnilerle örülmüş kısa öyküsüne dayanan bir hikaye anlatıyor. 1696’ya hoş geldiniz. Cehenneme hoş geldiniz. Bu bir huzursuzluk çağıdır. Kuzeydeki büyük kıtlık çağı. Cadı avı tüm Avrupa’da tüm hızıyla devam ediyor ve korkunç cadı denemeleri Finlandiya ve İsveç’in uzak ve görkemli manzaralarına bile ulaştı.

Torsåker cadı denemeleri, kabus gibi korkunç bir ilham kaynağıydı,” diyor Sevänen, korkunç ilham perisi hakkında. “Bu küçük İsveç mahallesinde 70 kadının kafasının kesilmesiyle ilgili tüm o konuşmalar? Tarihten gelen gerçek şeyler bunlar! Ve sanki bu yetmezmiş gibi, büyük kıtlık yıllarından kalma çok karanlık yamyamlık ve çocuk cinayeti hikayeleri de var.”

Aşağıda albümden çıkan ilk şarkı “Lilian”, albüm şarkı listesi ve kapak görselini bulabilirsiniz.

Insomnium “Anno 1696” şarkı listesi:

01. 1696

02. White Christ (feat. Sakis Tolis)

03. Godforsaken (feat. Johanna Kurkela)

04. Lilian

05. Starless Paths

06. The Witch Hunter

07. The Unrest

08. The Rapids

Limited Deluxe 2CD Artbook tracks, including “Songs Of The Dusk” (EP)

01. Flowers Of The Night

02. Stained In Red

03. Song Of The Dusk

Insomnium fotoğraf: Terhi Ylimäinen

blabbermouth.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish