Immortal, Şarkı Listesi ve Kapak Görseli Eşliğinde Yeni Albümü “War Against All”u Duyurdu

Norveçli black metal öncüleri Immortal, onuncu stüdyo albümleri “War Against All”u duyurdu.

2023’te Nuclear Blast etiketiyle dinleyiciyle buluşması beklenen yeni albümün Abbath’ın 2015’te ayrılmasının ardından vokalleri devralan kurucu gitarist Demonaz’ın öncülüğünü yaptığı ikinci Immortal albümü olacak.

Sekiz şarkının yer aldığı albümün ortaya çıkış süreciyle ilgili olarak Demonaz, Immortal’ın ilk günlerde olduğu gibi hala riffler yazdığını ve bestelediğini söylerken, hayranların grubun gelecek albümde güvenilir ve gerçek sert black metal tarzına bağlı kalmasını bekleyebileceklerine değiniyor.

Demonaz basın açıklamasında “Immortal, ilk kayıtlarımızda kurulan ve tanımlanan tarzı sürdürüyor” diyor ve ekliyor, “Hızlı, öfkeli, epik ve güçlü Blashyrkh metal – tek yol!”

Demonaz, “Mükemmel bir kayıt elde etmek için stüdyo çalışması gerekli olsa da yazma süreci açıkçası benim favorim” diyor. “Hala tüm gitar rifflerini/müziği evde aynı eski vibe ve şarkı sözleriyle yazıyorum. Bana en çok black metalin ilk günleri ilham veriyor. Ormanda soğuk geceler, kış ayının altında dağlarda. Bu, ruhu canlı tutan ve tüm müziğimizin temelini oluşturan şeydir.”

Albümün prodüksiyonu Norveç’in Bergen kentinde, Demonaz’ın daha önce 2018 albümü “Northern Chaos Gods” için gitar ve vokal kaydettiği Earshot & Conclave Studios’ta yapıldı.

Sonuçtan memnuniyetini dile getiren Demonaz ekliyor, “Yeni albümde harika bir iş çıkardılar ve geri dönüp orada tekrar çalışmak bir zevkti. O soğuk, ısırıcı gitar sesine sahip, ancak güçlü bir prodüksiyon. Immortal, her yeni sürümde hayranlarını en acımasız ve karanlık müziğimizle Blashyrkh’ta bir yolculuğa çıkaran orijinal vizyondan asla ödün vermedi. Bu şarkılar bunun bir istisnası değil. Nihai sonuçtan gurur duyuyorum, belirgin bir ifadesi var ve hayranların duyması için sabırsızlanıyorum!”

Immortal “War Against All” şarkı listesi:

01. War Against All

02. Thunders Of Darkness

03. Wargod

04. No Sun

05. Return To Cold

06. Norlandihr

07. Immortal

08. Blashyrkh My Throne

What's your reaction?

tr_TRTurkish