Hiko Hikmetov’un Yeni Şarkısı “Kalbin Odaları” Yayında

Geçtiğimiz Aralık ayında ilk şarkısı “Yollar”ı yayımlayan Hiko Hikmetov’un yeni şarkısı “Kalbin Odaları” tüm dijital platformlarda dinleyiciyle buluştu.

Grubu Sapan ile 3 Ep, 2 Single ve 1 albüm yayınladıktan sonra Sapan’ın müzikal yolculuğuna son vermesinin ardından 2019 yılının sonu itibariyle solo çalışmalarına ağırlık veren Hikmet Altınyıldız, uzun yıllardır kullandığı mahlası Hiko Hikmetov ile adını verdiği projesi kapsamında ilk şarkısı ‘’Yollar’’ı geçtiğimiz Aralık ayında yayınladı. Çalışmalarına hız kesmeden devam eden müzisyen yeni şarkısı ‘’Kalbin Odaları’’nı ise 2 Nisan Cuma günü dijital platformlarda müzikseverlerin beğenisine sundu.

Kalben ile birlikte yazdığı şarkının düzenlemesi müzikseverlerin Sapan grubuyla tanıdığı ve aynı zamanda da grup arkadaşı olan, son dönemde solo çalışmalarına devam eden bağımsız müzisyen Vincent Baykal Ada’ya ait. Kayıtları bir önceki şarkı gibi evde tamamlanan şarkının mix ve mastering işlemlerini ise Tahsin Güngör Aktürk üstlendi.

Hiko Hikmetov, bir ayrılığı konu alan “Kalbin Odaları” ile ilgili olarak, “yaratıcılık olarak tıkanıklık yaşadığım bir dönemin ardından ortaya çıkan bir şarkı oldu. Aslında ilk yayınlamak istediğim şarkıyken bir türlü hazır olduğunu hissedememiştim. Yeterince olgunlaştığına ve hazır olduğuna inandığım anda paylaşmak istedim” diyor.

tr_TRTurkish