Hamster Tekerleğiyle İrlanda Denizi’ni Geçmek

Lindsey Russell, British TV’de çalışan bir sunucu, son olarak çok sıradışı bir yolla İrlanda Denizi’ni geçmeyi denedi. Bir tekne yerine, dev bir plastik top aracılığıyla yolculuk etmeyi seçti ve eğlenceli etkinliği için bir hamster tekerleğini andıran plastik bir küre kullandı. Bu aletler genellikle karada kullanılır ama Russell açık denizde, dev zorbu zorlu manevralarla kullanarak adeta meydan okudu.

Kat edilen mesafe, Kuzey İrlanda’da Donaghadee ve İskoçya’da Portpatrick arasında ve bu da toplamda yaklaşık olarak 34,8 kilometre demek – bir kilometreden daha az hareket eden tipik zorb düşünüldüğünde dikkate alınması gereken inanılmaz bir çaba…

Fotoğraf: Sport Relief

Russell, İngiltere’nin en büyük bağış toplama etkinliklerinden biri olan Sport Relief’i destekleme görevini üstlendi. Yolculuğu tamamlamanın 14 saat süreceğini tahmin ederek,  25 Şubat saat 06.30’da başladı. Aynı gün öğlen, 20 kilometrenin üzerinde yol almıştı ve spagetti ve çikolata yemek için bir mola verdi. Ancak birkaç saat sonra değişen hava koşulları yüzünden durmak zorunda kaldı.

İlerleyişini erken bitirmesine rağmen Russel etkileyici bir biçimde 17 deniz mili yol gitti. Sport Relief’in bir yetkilisi bunu üstüne basarak belirtti; “Onun inanılmaz çabasının Sport Relief’in üstüne düşüne yapması için İngiltere çevresinde birçok çocuğa ilham vereceğini umuyoruz.”

Fotoğraf: Jenny Rose Lawrence

Fotoğraf: Sport Relief

Fotoğraf: BBC

What's your reaction?

tr_TRTurkish