Guns N’ Roses Basçısı Duff McKagan Yeni Şarkısı “This Is the Song”da Panik Atak ile Mücadelesini Anlatıyor

Guns N’ Roses basçısı Duff McKagan, panik atak ile uzun süredir devam eden mücadelesini anlatan “This Is the Song” adlı yeni bir şarkı paylaştı. Şarkı, Mental Health Awareness Month ile bağlantılı olarak üç şarkılık bir EP’nin parçası olarak dinleyiciyle buluştu.

Akustik şarkıda McKagan, “Bu şarkı hayatımı kurtaracak/ Akıl sağlığı için çabalarken/ Lexipro’yu denedim ve başka bilmediklerim/ Ama yine de anlaşamıyorlar.”

McKagan şarkıyla birlikte paylaştığı mesajda şu detaylara değiniyor:

Tabii ki 2019’dan hemen sonra, COVID vurdu ve hepimiz çömeldik ve sayısız şekilde değiştiğini bildiğimiz dünyamızı izledik.

Hepimiz için akıl sağlığı daha ciddi hale geldi, çünkü hapsedilmek ve biraz korkmak herkesi etkiledi. On altı yaşımdan beri belirli bir çeşit panik atak ile uğraştım ve son yıllarda bu şekillendi, çarpıklaştı ve kesinlikle hiçbir yerde yokmuş gibi görünen bazı karanlıkları beraberinde getirdi. Korkunç olabiliyor.

‘This Is the Song’ bir panik atağın ortasında yazılmıştır. Nefes alamıyordum ve düzgün göremiyordum ve son zamanlarda çok şükür akustik gitarımı bir sığınak olarak buldum. O gitara tutunur, akor çalar ve melodiler mırıldanırsam, o delikten çıkmaya başlayabilirim. Hiç böyle bir şey yaşamamış olanlarınız için, kendinizi kutsanmış sayın. Neden bahsettiğimi anlayanlara: YALNIZ DEĞİLSİNİZ!”

“This Is the Song” aynı zamanda “Pass You By” ve “It Can’t Come Too Soon” ek parçalarını içeren üç şarkılık EP’nin adıdır. EP, McKagan’ın 2019’daki solo albümü “Tenderness” sonrası ilk şarkılarını ulaştırıyor kulaklarımıza.

“This Is the Song” müzik videosu ve EP’nin tamamı hemen aşağıda.

Duff McKagan photo by Charles Peterson

tr_TRTurkish