Grunge Emektarları Krist Novoselic, Matt Cameron ve Kim Thayil’in Yeni Grubu 3rd Secret’ın İlk Albümü Yayında

Eski Nirvana basçısı Krist Novoselic, Pearl Jam ve Soundgarden davulcusu Matt Cameron ve Soundgarden gitaristi Kim Thayil’in yeni grubu 3rd Secret, grupla aynı adı taşıyan ilk albümünü yayınladı.

Ekip, gitarist Bubba Dupree (80’lerin hardcore grubu Void’den) ve şarkıcılar Jillian Raye (Novoselic’in Giants in the Trees grubundan) ve Jennifer Johnson tarafından tamamlanırken, Novoselic ve Cameron, on bir parçalık albümün başlıca söz yazarları arasında yer alıyor. Ayrıca Nirvana’nın Bleach albümünde de imzası olan Jack Endino, albümün ortak yapımcılığını ve miksajını yaptı.

Novoselic, şubat ayında silinen bir tweet’te “bir albümü bitirmekle gerçekten meşgul” olduğunu belirtse de hem grup hem de albüm ile ilgili detay vermeyip sürprizi bozmamıştı.

Novoselic 2017 ve 2019 yıllarında grubu Giants in the Trees ile birkaç albüm yayınladı ve ayrıca zaman zaman Dave Grohl ile de sahne aldı. Cameron ve Thayil için 3rd Secret, Soundgarden grup arkadaşları Chris Cornell’in 2017’deki trajik vefatından bu yana birlikte ilk albümlerini işaret ederken, Cameron Pearl Jam’in 2020 tarihli Gigaton albümünü kaydetti.

Folk, indie ve alternatif rock unsurları üzerine kurulu ve buram buram 90’lar rüzgarı estiren albüm Raye ve Johnson’ın leziz ikili vokalleriyle birlikte dinleyiciye keyifli bir dinleme seansı sunuyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish