GOSS’un Beklenen Albümü “Olası Kazalar”dan İddialı Bir Şarkı: “Eskisi Gibi”

Gözde Oktaş ve Serkan Serter’in omuzlarında yükselen ve synth-pop, new wave ve elektronik rock müzik türlerinden esinlenen GOSS’un ilk albümünden yeni bir şarkı daha dinleyiciyle buluştu.

“Eskisi Gibi” adındaki bu duygusal parça, 7 Haziran’da tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Şarkı aslında kendinden önce gelen ve albüme de adını veren “Olası Kazalar” adlı parçadaki hikayenin devamı niteliğinde. Bir önceki şarkıda, ilişkisini olası bir kazanın eşiğinde hisseden karakter, “Eskisi Gibi”de ise artık ilişkisinin bittiğine şahit oluyor. “Toplanmış bütün eşyaların, bekliyor kapının önünde” sözleri ile başlayan bu parçada biten ilişkinin son gününde konuşulanlar adeta kulağımıza fısıldanıyor.

“Eskisi Gibi”, Türk synth pop şarkıları arasında kendine haklı bir yer edinecek kadar özgün ve hissettirdikleri ile asla kulaklardan silinmeyecek kadar kalıcı bir parça. Melodik sytnhler ve romantik gitar solosuna eşlik eden kırgın sözler, GOSS’un duygusal yanını bize en iyi gösteren bu şarkıda birleşiyor.

Söz ve müziği GOSS’a ait olan şarkının prodüksiyon, mix ve mastering’i Yaşar Görkem Arslan’a ait. Saygın Ayyıldız tarafından çekilen fotoğraflarında, styling Yusufcan Dursun, saç Aykut Akkoç ve makyaj tasarımı ise Gözde Duman tarafından gerçekleştirildi.

GOSS’un ilk albümü olacak ‘Olası Kazalar’, yıl boyu yayınlanacak tekli eserlerin ardından 2024 yılı sonbaharında dinleyicilerle buluşacak.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish