Glenn Hughes: ‘Hiçbir Pişmanlığım Yok’

Epifoni Events organizasyonuyla önce 6 Ekim’de ODTÜ Vişnelik Çim Amfi Ankara, 7 Ekim’de ise Maximum Uniq İstanbul’da müzikseverler ile buluşacak Deep Purple, Black Sabbath ve Black Country Communion kadrolarından tanıdığımız efsanevi müzisyen Glenn Hughes geçen günlerde özel hayatıyla ilgili bazı sorulara yanıt verdi.

Bu ay 72. doğum gününü kutlayacak olan efsanevi basçı/vokaliste, Sonic Perspectives’ten Rodrigo Altaf ile yaptığı röportajda, herhangi bir pişmanlığı olup olmadığı soruldu. Hughes, blabbermouth.net’in aktardığı şekliyle şöyle yanıt verdi:

Hayır, hiç pişmanlığım yok, çünkü her şey hala burada olmamın nedeni oldu. Mutlu olmadığım ve gurur duymadığım şeyler yaptım ama yaptığım her şeyi telafi ettim, uygunsuz bir şey söylemiş olabileceğim insanlardan özür diledim. Tuhaf olan her şeyi örtbas ettim. Ama 31 yıllık iyileşme sürecinde hayatım konusunda çok dürüst ve açık oldum. “İyileşme” benim için büyük bir kelime. Bu turnede ilerlerken insanlara tam olarak kim olduğumu ve kimi göreceklerini anlatıyorum.”

Başardığı her şeyle kendini tatmin olmuş hissedip hissetmediği ya da hayatında hala başarması gereken bir şeyler olduğunu düşünüp düşünmediği sorulduğunda Glenn Hughes şunları söyledi:

Hiçbir şeyin peşinde değilim. Yeterince şeyim var – her şeyden yeterince var. Bence birinin umutsuz olması gerçekten korkunç bir şey. Ama ben şu anda yaşamayı öğrendim. İnsanları, şeyleri, onu ya da bunu kovalamıyorum. Her yıl yeni bir müzikle ortaya çıkıyorum. Sürekli müzik yazıyorum ve dışarı çıkıp çok ama çok sevdiğim grubumla çalıyorum.”

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Blabbermouth.net

tr_TRTurkish