‘Glass Microbiology,’ serisi heykeller virüsleri ve bakteri modellemesinin arkasındaki bilimi keşfediyor

Bakteri ve virüslerin dijital modelleri, hayati sağlık bilgilerini daha geniş bir kitleye ileten bilim insanları için çok önemlidir.

T4 Bakteriyofaj 2011. Tüm fotoğraflar © Luke Jerram

Haber makaleleri ve hükümet yönergeleriyle eşleştirilmiş tasvirler, başka türlü görünmez zararlar için güçlü görseller sunar ve şekil ve yapı bakımından doğru olmasına rağmen birçok işleme genellikle sanatçının takdirine bağlı olarak seçilen renkleri içerir. Buna, Beazley Yılın Tasarımı seçilen, şimdilerde doğal olarak kötü şöhret sahibi kırmızı, çivili SARS-CoV-2 tasviri de dahildir.

E.Coli

2004 yılında, sanatçı Luke Jerram, insanların mikropların doğal olarak canlı olduğuna inanıp inanmadıklarını ve izleyicilerin hangi işlemelerin doğru renklere sahip olduğunu ve hangilerinde değişiklik olduğunu tam olarak nasıl anlaması gerektiği sorarak bu yaratıcı lisansın etkisini sorgulamaya başladı.

Ebola

Jerram’ın mikropları bu ay iki sergide sergileniyor: Kaostan Umut: Singapur’daki ArtScience Müzesi’ndeki Pandemik Yansımalar’ın bir parçası olarak ve Henry Moore Enstitüsü’nün A State of Matter’ında. Geniş koleksiyonu keşfedin ve Glass Microbiology sitesindeki çalışmaların arkasındaki bilimin içine girin.

Zika virüsü
Malarya 2015
SARS – KORONA
Çiçek Hastalığı, Adsız Gelecek Mutasyonu, HIV

kaynak

tr_TRTurkish