Gary Moore “The Sanctuary Years” Koleksiyon Seti Haziran’da Geliyor

Gary Moore’un güçlü ve duygusal stüdyo kayıtlarından oluşan olağanüstü bir koleksiyon olan “The Sanctuary Years” kutu setini 23 Haziran’da BMG etiketiyle dinleyiciyle buluşacak.

“The Sanctuary Years”, Moore’un prestijli plak şirketindeki 1999-2004 dönemine ait dört önemli albüm içeriyor.

“A Different Beat”, “Back To The Blues”, “Scars” ve “Power Of The Blues” albümlerini kapsayan koleksiyonun tümü Dave Everley tarafından yazılmış yeni albüm notlarını da içeriyor. Ayrıca, kutu setinde “Back To The Blues”un 5.1 miksi ve Blu-ray, çeşitli çıkartmalar, poster ve diğer hatıralarla ilgili seçkin röportajlar yer alıyor.

Koleksiyondaki ilk albüm olan “A Different Beat”, Moore’un blues ve rock’ın yeni alanlarını keşfettiği on ikinci solo albümüydü. İlk olarak 1999’da piyasaya sürülmüştü. İki yıl sonra, “Back To The Blues” yayımlanmış ve Moore’un birkaç yıllık müzikal deneylerin ardından blues ile yeniden bağlantı kurduğu albümü olarak ona ABD blues listesinde 6. Sıraya kadar çıkan bir liste başarısı getirmişti.

İlk olarak 2002’de piyasaya sürülen “Scars”, Gary’nin dinleyerek büyüdüğü grupları yansıtan bir tarz üzerine kuruluydu. Usta gitarist albüm için “bir tür 60’lara geri dönmekle ilgiliydi,” diyordu. 2004 yapımı “Power Of The Blues” ise üstadın dönüp dolaşıp yanaştığı liman olan blues karakterini en iyi yansıtan albümlerinden biriydi.

What's your reaction?

tr_TRTurkish