Fotoğrafçı ve çevreci Dhritiman Mukherjee’den yavru timsahların muhteşem fotoğrafları

Esas olarak Nepal ve Hindistan nehirlerinde yaşayan pullu sürüngenlerin nüfusunda 20. yüzyıldan bu yana hızlı bir düşüş yaşandı. Biyologlar 1930’lardaki aşırı avlanma ve kum madenciliği ve de barajlardan kaynaklanan habitat kaybı nedeniyle nüfusun sadece yüzde ikiye düştüğünü tahmin ediyor. Önemli bir grup Gharial’e ev sahipliği yapan Ulusal Chambal Sanctuary sayesinde tür yeniden büyüyor.

Fotoğrafçı ve çevreci Dhritiman Mukherjee, birkaç yıl önce Yeni Delhi’nin güneydoğusundaki yerleşim bölgesini ziyaret etti ve burada 100’den fazla genç timsahı sırtına alarak karanlık nehirde yüzen bir babanın çarpıcı görüntülerini fotoğrafşadı. Mukherjee PetaPixel’e “Bazı üreme programları [ve vahşi doğada yeniden salıverme] Chambal’da gerçekleşti. Bu yüzden konuyu politika yapıcıların ya da ilgili kişilerin dikkatini çekecek şekilde seçtim,” dedi

tüm fotoğraflar © Dhritiman Mukherjee

Kalküta merkezli fotoğrafçı, sık sık dünyanın dört bir yanındaki vahşi yaşamı belgelemek için seyahat ediyor. Sitesinde ve Instagram’da yaptığı çalışmalardan haberdar olabilirsiniz.

tr_TRTurkish