Farmers’ Fair 29 Eylül’de Çaycuma’da Başlıyor

Batı Karadeniz Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı (Farmers’ Fair), 29 Eylül-2 Ekim 2016 tarihleri arasında Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde düzenlenecek.

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen bölgenin ilk Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı Farmers’ Fair, 29 Eylül’de kapılarını açacak.

Batı Karadeniz Bölgesi’nin merkezi konumundaki Çaycuma’da yapılacak olan fuara, bölgesel ve ulusal düzeyde en az 50 bin ziyaretçinin katılması bekleniyor. Toplam 5.000 m2’lik alana kurulacak olan Farmers’ Fair’in, geniş ziyaretçi katılımı ve hitap edilen geniş ürün yelpazesiyle tüm bölgeye canlılık kazandırması hedefleniyor.

Fuarın katılımcı profili; Tarım Sektörü Makine ve Yan Sanayi Parça Üreticileri, Gıda Sektörü Üreticileri ve Satış Temsilcileri, Tarım Kooperatifleri, Dernekler ve Birlikler, Yöresel Ürün Satan İşletmeler, Sulama Teknikleri gibi geniş bir alandan oluşacak.

farmers-fair-gidahatti

Farmers’ Fair neden düzenleniyor?

Fuar ile “Bölgeye hareketlilik kazandırmak, Türk Tarım Sektörünün ilerlemesi adına yeni teknolojilerin tanıtımı, Gıda ve Tarım ürünlerinin yeni alıcılarla buluşturulması, Teknik ekipman ve makine konusunda yeniliklerin sektör temsilcileri ile bir araya getirilmesinin sağlanması, Bölge çiftçileri ile sektör temsilcilerini bir araya getirerek ticari bir platform oluşturulması” amaçlanıyor.

Farmers’ Fair şu sektörlere hitap edecek:

Tarımsal Mekanizasyon ve Teknolojileri, Tarım Makineleri ve Yan Sanayi, Gıda Ürünleri, Sulama Teknikleri ve Teknolojileri, Gıda Makineleri ve Teknolojileri, Seracılık, Sera Konstrüksiyon ve Ekipmanları, Gübreler, Bağcılık ve Meyvecilik Endüstrisi Teknolojileri, Tohum, Fide, Fidan ve Bahçecilik, Bağ ve Bahçe Sistemleri, Zirai İlaçlar, Tarımsal Kimya Ürünleri, Büyük ve Küçükbaş Hayvancılık, Balıkçılık, Kültür Balıkçılığı, Balık Üretimi ve İşleme Ambalaj ve Ekipmanları, Balık Yemi, Arıcılık, Arı Yetiştiriciliği, Bal Üretimi Ambalaj ve Ekipmanları, Hayvan Sağlığı ve Veterinerlik Hizmetleri, Hayvancılık Ekipmanları, Yem Sektörü, Meteorolojik Ölçüm Sistemleri, Toprak Ölçüm Sistemleri, Organik Tarım Sektörü, İyi Tarım Uygulamaları, Özel Topraklar, Sertifikasyon Firmaları, Bankalar Orman Ürünleri ve Ekipmanları

Gıda, Tarım veya Hayvancılık alanlarında faaliyet gösteren tüm firma, kurum, kuruluş ve diğer sektör temsilcilerinin katılım sağlayacağı fuarda, gerekli koşulları sağlayan katılımcılar %25 KOSGEB desteğinden faydalanabilecekler.

farmers-fair-afis-gidahatti

Fuar etkinlikleri

Farmers’ Fair, panel ve yarışmalara da ev sahipliği yapacak.

Fuarın kapılarını açacağı 29 Eylül Perşembe günü düzenlenecek “Batı Karadeniz’de Tarım” konulu panel, saat 14.00’de başlayacak.

Fuarda 30 Eylül Cuma günü “En İyi Manda Yoğurdu” Yarışması, 1 Ekim Cumartesi günü ise “En Güzel Buzağı ve Malak” Yarışması düzenlenecek.

Farmers’ Fair hakkında detaylı bilgi için

kaynak: gidahatti

What's your reaction?

tr_TRTurkish