Everything Everything Yeni Şarkıları “Pizza Boy”u Konser Klibi Eşliğinde Paylaştı

Everything Everything yeni single “Pizza Boy”u, konser görüntülerinden oluşan bir müzik videosu ile paylaştı.

Şarkı, Manchester çıkışlı grubun 20 Mayıs’ta dinleyiciyle buluşacak yeni albümü “Raw Data Feel”dan kulaklarımıza ulaşıyor ve önceki single’lar “I Want A Love Like This”, “Bad Friday” ve “Teletype”ın ardından geliyor.

Şarkının arkasındaki anlamdan bahseden grup bir açıklamada şunları söylüyor: “Şarkı, hem hedonizm hem de yalnızlığa odaklanarak travmadan kurtulmakla ilgili.”

Yeni albüm “Raw Data Feel”deki şarkılar travma temasını ve bununla başa çıkmak için teknolojiye güvenmeyi ele alıyor.

Solist Jonathan Higgs, York Üniversitesi Çağdaş Müzik Araştırma Merkezi’nde bir müzisyen ve araştırmacı olan Mark Hanslip’in yardımıyla, şarkı sözlerini üretken bir şekilde oluşturmak için albümde tekrar eden bir karakterin adını taşıyan “Kevin” adlı bir yapay zekâ programı geliştirdi.

Higgs, sonuçları derleyip kullanılabilir malzemeye dönüştürmeden önce, onu dört farklı bilgi kaynağıyla besledi: Linkedin’in hüküm ve koşulları, epik şiir Beowulf, 4chan mesaj panosundan 400.000 gönderi ve Konfüçyüs’ün sözleri. Sonuç olarak yapay zekâ, albümün sözlerinin ve şarkı adının kabaca %5’ine katkıda bulundu, bu süreçte bir şarkı yazarlığı kredisi aldı ve ayrıca albümün kapak görseli ve tanıtım kampanyası için görüntüleri sağladı.

tr_TRTurkish