Eski Trouble Şarkıcısı Eric Wagner’in Ölümünden Sonra Tamamlanan Solo Albümünden İlk Şarkı: “Maybe Tomorrow”

Efsanevi Trouble şarkıcısı Eric Wagner’in ölümünden sonra tamamlanan solo albümü “In The Lonely Light Of Mourning”, 22 Mart 2022’de Cruz Del Sur Music aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak.

Wagner’in uzun zamandır hedeflediği ve doom metalin en saygın seslerinden birine uygun bir vasiyet olarak yerine getirilen albümün ilk single’ı “Maybe Tomorrow” ise klibi ile birlikte paylaşıldı.

“In The Lonely Light Of Mourning” Alpha Sound Services ve Aardvark Recording’de kaydedilip, tamamlanmış ve Eric’in zamansız vefatından bir ay önce Cruz Del Sur Music’e teslim edilmişti. Başlangıçta Kasım 2021’de piyasaya sürülmesi planlanan albümün çıkış tarihi, hak ettiği ilgiyi görmesi gözetilerek müzik firması ve Eric’in menajeri Mike Smith iş birliğiyle Mart 2022’ye ertelenmişti.

Wagner, eski Trouble ve şu anki Blackfinger davulcusu David Snyder’ı da albümde yer alan sekiz şarkıyı bir araya getirmesine yardım etmesi için çalışmaya dahil ederken, Trouble ve Blackfinger ile birlikte The Skull, Lid, Pentagram, Death Row ve Place Of Skulls’ın geçmiş ve şimdiki üyeleri de dahil olmak üzere en sevdiği müzisyenlerden bazılarını da konuk müzisyen olarak bir araya getirmişti.

Eric Wagner 1979’da kurduğu doom metal grubu Trouble ile yaptığı çalışmalarla tanınıyordu. Grubun 1984 ve 1985’te çıkardığı ilk iki albümü “Psalm 9”(ilk olarak grupla aynı adla piyasaya sürüldü) ve “The Skull”, doom metalin simge albümleri olarak kayıtlara geçmişti. Wagner ayrıca Trouble’dan ayrıldıktan sonra kurduğu Blackfinger ve The Skull gruplarıyla da üretimlerine devam etmişti.

Wagner, 22 Ağustos 2021’de Las Vegas’ta, COVID-19’dan kaynaklanan komplikasyonlar sebebiyle yaşamını yitirdi. 62 yaşındaydı.

Eric Wagner “In The Lonely Light Of Mourning” şarkı listesi:

  • 01. Rest In Place
  • 02. Maybe Tomorrow
  • 03. Isolation
  • 04. If You Lost It All
  • 05. Strain Theory
  • 06. Walk With Me To The Sun
  • 07. In The Lonely Light Of Mourning
  • 08. Wish You Well
tr_TRTurkish