Elvis Presley’in Son Nashville Stüdyo Oturumları Yeni Bir Kutu Sette Toplandı

Elvis Presley’in son Nashville stüdyo oturumlarının 50. yıl dönümünü taçlandıracak özel bir CD kutu seti “Elvis: Back in Nashville” ismiyle dinleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor.

RCA/Legacy Recordings aracılığıyla 12 Kasım’da yayımlanması planlanan setten ilk olarak “I’m Leavin’ (Take 1)” isimli kayıt paylaşıldı.

Dört diskli koleksiyon, Elvis’in Mayıs ile Haziran 1971 arasında düzenlenen Nashville merkezli son kayıt oturumlarını belgeliyor. O dönem ufukta tam bir turne programı olan Elvis, bir yıllık müzik üretecek bir maraton seansı için stüdyoya girmişti.

Ortaya çıkan 4xCD seti, Elvis’in farklı tarzlarını içeriyor:

Birinci disk Country/Folk, ham piyano kayıtlarını ve Pop tarafını içeriyor; ikinci disk, dini ve Noel taraflarına yer verirken; üçüncü CD’de “Johnny B. Goode”, The Beatles’ın “Lady Madonna” ve Bob Dylan’ın “Don’t ThinK Twice, (It’s Alright)” gibi rock coverları yer alıyor; ve son olarak dördüncü disk, Dini ve Noel çalışmalarında yer almayan kayıtlardan oluşuyor.

Sette yer alan 82 şarkının çoğu, 1971 tarihli “Elvis Sings the Wonderful World of Christmas”, 1972’deki Grammy ödüllü “He Touched Me”, 1972’deki “Elvis Now” ve 1973’de yayımlanan “Elvis” albümlerinde yer alacaktı.

Koleksiyonun geri kalanı gibi çıkış şarkısı “I’m Leavin’ (Take 1)”de Presley’in yalnızca çekirdek grubuyla performansını içeriyor.

Ayrıca CD kutusu setine ek olarak, Elvis: Back in Nashville, sınırlı sayıda 2xLP 12 inç vinil baskı olarak sunulacak.

Consequence.net

tr_TRTurkish