Elçin Çetinkale’nin “Tuhaf Mahallenin Esrarengiz Misafirleri” kitabı Altın Kitaplar’dan çıktı

Elçin Çetinkale’nin taşındıkları yeni mahalledeki gizemli olayların peşine düşen iki kardeşin hikâyesini anlattığı kitabı Tuhaf Mahallenin Esrarengiz Misafirleri, Altın Kitaplar’dan çıktı.

Adım Adım Başarı ve Kaşif’in Maceraları Dizisi gibi eserleriyle çocuk edebiyatının sevilen kalemlerinden Çetinkale bu kitabıyla da bir mahallede geçen macera dolu bir hikâye anlatıyor.

“Aras’ın üniversiteyi kazanmasıyla birlikte bütün aile yaşadıkları şehirden ayrılmak zorunda kalırlar. Ve yıllar önce aile büyüklerinin aniden terk ettiği şehre hatta eski mahalleye geri dönerler. Bu geri dönüş en çok babaanneleri Muazzez Hanım’ı huzursuz eder. Dilara ile Aras, babaannelerinin neden bu kadar tedirgin olduğuna bir anlam veremezler ve davranışlarından şüphelenirler. Bu şüphe onları tuhaf olayların ve karmaşık bir deneyin içine sürükler.

Alışılmışın dışında bir mahalle… Kulakları sağır edecek alışkanlıklar… Mahalledeki gizemli olayların peşine düşen iki torun ve bir babaanneyle birlikte etraflarındaki herkesi birbirine yaklaştıran sırlar…”

tr_TRTurkish