Deniz Mert’ten Varoluşsal Sancılara Gerçekçi Yaklaşım: “Derdin Ne”

Benimle Kal, Görmedin ve Olması Gerektiği Gibi şarkılarıyla yerli rock sahnesinde dikkatleri üstüne çeken Deniz Mert’in yeni şarkısı “Derdin Ne”, 17 Mayıs’ta tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Sözü müziği ve prodüksiyonu Deniz Mert’e ait olan “Derdin Ne”nin mix ve mastering işlemleri Yiğitcan Diri imzası taşıyor. Şarkıda bas gitarda Mehmet Emin Sarıalioğlu, elektro gitarda Deniz Mert, davulda Hakan Kılıç ve back vokalde Umut Er yer alıyor. Klibin yönetmen koltuğunda ise Dilara Şimşek oturuyor.

Meydan okuyan atakları ve çarpıcı vokalleriyle dinleyenleri yakalayan “Derdin Ne”, kaybolmuşluğu ve çaresizliği bir iç hesaplaşma üzerinden anlatıyor. Deniz Mert bu şarkısında modern insanın varoluşsal sancılarını, tatmin olamadığı durumları ve hayal kırıklıklarını gerçekçi bir dille dinleyenlerin yüzüne vuruyor. Köklere bağlı rock sounduyla her şarkısında dinleyicilerine güvende hissedecekleri bir alan sunan Deniz Mert, Derdin Ne ile bu konfor alanını genişletirken etkileyici gitar riffleriyle de keyifli bir dinleme deneyimi yaşatıyor.

Eskiden dinlediği şarkılar gibi şarkılar yapma vizyonuna sahip olan Deniz Mert, yeni şarkılarıyla kendi jenerasyonununda kendine has rock sounduyla fark yaratarak müzik yolculuğunda ilerlemeye devam ediyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish