Daughter Yeni Albümü “Stereo Mind Game”i Çıkış Şarkısı “Be on Your Way” ile Duyurdu

Daughter, yedi yıl aradan sonra kulak vereceğimiz ilk stüdyo albümleri olacak “Stereo Mind Game” ile geri dönüyor.

Glassnote Records aracılığıyla 7 Nisan’da dinleyiciyle buluşacak albüm, ilk single “Be on Your Way” paylaşılarak duyuruldu.

Elena Tonra, Igor Haefeli ve Remi Aguilella’dan kurulu İngiliz indie folk üçlüsü, albümü Londra’dan San Diego, Kaliforniya’ya ve Vancouver, Washington’a kadar değişen yerlerde yazdı ve kaydetti. Haefeli ve Tonra’nın ortak yapımcılığını üstlendiği “Stereo Mind Game”, Daughter’ın şarkıcı Elena Tonra’nın yanı sıra gitar ve tuşlu çalgılarda yer alan Igor Haefeli’nin de mikrofon başına geçtiği ilk albümü oluyor. Haefeli, “Future Lover” ve “Swim Back” şarkılarında vokalde hünerlerini sergiliyor.

Tiff Pritchett’in yönettiği bir müzik videosunun eşlik ettiği çıkış şarkısı “Be on Your Way”, Elena Tonra’nın California’da kayıt sürecinde karşılaştığı romantik bir ilişkiden ilham alıyor. Şarkıda, kötü zamanlamayı kabul ederken güzel anılarını yansıtıyor. Tonra, “Seni tutmayacağım,” diye şarkı söylüyor ve “Zaman bizi savurur / Ve asla tek bir gelecek planı yoktur.”

Daughter’ın son albümü 2016’da “Not to Disappear” olmuştu. 2017’de Life Is Strange: Before the Storm video oyununun müzikleri olan “Music From Before the Storm”u paylaşmışlardı.

Daughter “Stereo Mind Game” şarkı listesi:

01. Intro

02. Be on Your Way

03. Party

04. Dandelion

05. Neptune

06. Swim Back

07. Junkmail

08. Future Lover

09. (Missed Calls)

10. Isolation

11. To Rage

12. Wish I Could Cross the Sea

Daughter, photo by Marika Kochiashvili

consequence.net

tr_TRTurkish