Damon Albarn “Polaris” İsimli Yeni Solo Şarkısını Paylaştı

Blur ve Gorillaz solisti Damon Albarn, yaklaşmakta olan ikinci solo albümü “The Nearer The Fountain, More Pure The Stream Flow”dan çıkan ilk şarkıyı paylaştı.

12 Kasım’da dinleyiciyle buluşacak albümün ilk ön izlemesi olan “Polaris” isimli şarkıya aynı zamanda bir canlı performans videosu da eşlik ediyor.

Albümü başlangıçta İzlanda manzaralarından ilham alan bir orkestra eseri olarak tasarlayan Albarn, COVID-19 karantinası sırasında projeyi yeniden ele alarak kırılganlık, kayıp, ortaya çıkma ve yeniden doğuş temalarını keşfetmek için daha da geliştirdi.

Albarn, 11 parçalık albümü diğer müzisyenler André de Ridder ve Simon Tong ile ahırında kaydetti. “Ocak ayında yaptım. Bu Ocak ayında ambarımda iki müzisyen daha vardı ve biz sadece parkalar giyiyorduk,” diyen Albarn, Mark Rosnon’un The FADER Undercover podcast’indeki bir röportajda kayıt sürecini “Tozlu ve buz gibiydi. Herkesin akciğer sorunları ile sona erdi. Berbattı. Ama yaptığımıza sevindim çünkü kayıtta harika bir atmosfer yarattı” sözleriyle ifade ediyor.

“Polaris”in performansı, Albarn’ın tam bir canlı grup ve bir yaylı çalgılar dörtlüsü ile siyah beyaz çekilen “Sublime Boulevards – Performance Films” adlı yeni sinematik film serisinin bir parçası olurken, performansta Albarn’a multi-enstrümantalist Mike Smith, basçı ve vokalist Seye Adelekan, gitarist Simon Tong, perküsyoncu Karl Vanden Bossche, çellist Izzi Dunn, viyolacı Ciara Ismail ve kemancılar Nina Foster ve Sarah Tuke eşlik ediyor.

Yeni albüm, Albarn’ın 2014 tarihli “Everyday Robots” sonrası ilk yeni solo kayıtlarına ev sahipliği yapıyor.

tr_TRTurkish