Congulus’un Yeni EP’si “Tılsım” Yayında

Congulus’un yeni EP’si “Tılsım” Hexe Music etiketiyle dijital platformlarda yerini aldı.

Estrümantal rock evreninde kullandıkları psychedelik renkler ve bunlara itinayla eklemlenen Anadolu ezgileriyle kurguladıkları müzikal anlayışıyla dikkat çeken üçlü, dört şarkının yer aldığı yeni EP’si “Tılsım” ile dinleyiciyi selamlıyor.

’Tılsım’ en umutsuz anlarımızda bize yol gösteren ışık, karanlığa rağmen içimizde parlayan cevher, en ücra yerlere çıkılan yolculukta rehber, gerçek ve hayalin birleştiği yer, Congulus’un içsel yolculuğundaki yeni durağıdır” ifadesiyle tanımlanıyor.

2016 yılında temelleri atılan ve yoluna synthesizer ve elektrik gitarda Cihan Önder, bas gitarda Fatih Can Oklay ve davulda Tayfun Gür kadrosuyla devam eden Congulus, aynı yılın sonlarında yayımladıkları ‘Kış Ayının Kabusu’ isimli sekiz parçalık demo albüm ile alternatif müzik sahnesine adım atmıştı. 2019 Mart ayı başında bu ilk demoda yer alan kayıtlara eklenen şarkılarla yayına hazırlanan on bir şarkılık ilk albümleri “Bozkır”ı piyasaya süren üçlü, ardından da sırasıyla ‘Meteoroid’ ve ‘Karakura’ isimli şarkıları paylaşmıştı.

Yeni EP “Tılsım” aynı zamanda, başta pandemide hayatına son vermek zorunda kalan müzisyenler olmak üzere tarih boyunca bilim, sanat, felsefe ve insanlık için mücadele vermiş herkesin anısına adanıyor ve tüm dijital platformlarda dinleyiciyi bekliyor.

Studio Retro Yapım’da kaydedilen, miks ve mastering’i Barış Yetkin imzası taşıyan EP’nin plak baskıları ise pek yakında…

What's your reaction?

tr_TRTurkish