Çocuklardan Büyüklere Özgürlüğe Kaçış: Ağaç Evler

“Baba bana bir ağaç ev yap.”

Neredeyse her çocuğun hayatlarının bir döneminde heyecanla tekrar ettiği bir istek cümlesi bu. Kendinden kaçış fikri, düşünmek ya da gündüz düşleri kurmak için bir yere gitmek ve her şeyden uzakta bir yüksek ağacın dalları arasında özgürlüğünü ilan etmek her çocuğu cezbeder. Bir ağaç ev onlar için özgürlüğün ve isyanın simgesidir.

2_treehouse lifestyle

Günümüzde ağaç evler sadece çocuklar için diyemeyiz. Bu evler aynı zamanda doğaseverler ve macera arayanlar için de fazlasıyla ilginç bir hayal. Ormanın saf, evcilleşmemiş enerjisi ile bağlantı kurma umuduyla huzur ve nostalji arayanlar için de…

Ağaç ev yaşam tarzına kültürel ilgi son yıllarda hızla arttı.

3_treehouse lifestyle

Kendi evlerini ya da kaldıkları ağaç evi airbnb üzerinden kiralayıp gökyüzünde yaşamak isteyenler için çeşitli seçenekler mevcut.

4_treehouse lifestyle

Bu seçenekler arasında Michael Garnier’in tasarladığı Oregon, Siskiyou Ulusal Ormanı’ndaki ağaç evler de var. Evlerde zıplama halatları ve Tarzan salıncağı da mevcut ve yapılabilecek bir sürü açık hava etkinliği var. Hem huzur hem de adrenalini bir arada arıyorsanız böyle bir yerde bulmanız mümkün.

5_treehouse lifestyle

Bütün bu güzellik bir gecede olmadı. Garnier, ağaç evleri yapmadan önce izinleri alabilmek için 8 yıl mücadele verdi.

6_treehouse lifestyle

9_treehouse lifestyle

8_treehouse lifestyle

7_treehouse lifestyle

Ağaç evlerle ilgili daha fazla bilgi istiyorsanız izleyebileceğiniz mini bir belgesel var:

tr_TRTurkish